• Ново
Uongfi Двојна Глава Шпоретот Фан 8 Еко Пријателски Автоматско Топлина Напојува Фанови за Дневник Режач Дрво на Вентилатор, Топлина (Големина на : A)
zoom_in

Uongfi Двојна Глава Шпоретот Фан 8 Еко Пријателски Автоматско Топлина Напојува Фанови за Дневник Режач Дрво на Вентилатор, Топлина

DEN 2076.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Тоа генерира својата енергија благодарение на топлина се ослободува од површината на шпоретот.Основата на фан пренесува топлината на единиците на производство на електрична енергија и единиците на производство на електрична енергија се конвертира топлинска енергија во кинетичка енергија.На енергија е потребно за да се вози на мотор, тогаш ножеви се сврти.Елоксирани Алуминиумски Материјал : целата фан е направен од елоксирани алуминиумски, која ќе не ' рѓа или ги кородираат кога фан станува жешко.Тоа ќе се забави и да престане ротирачки како шпорет cools. 50~345 Работна Температура : фан врти кога температурата е достигна 50 (122).На потопла на база на фан добива, толку побрзо фан врти, и повеќе воздух фан циркулира во соба.Помалку потрошувачка, на поголема ефикасност, шпорет фан ќе помогне да се намали потрошувачката на гориво и да се направи собата потоплите брзо.Подолг живот.Постои bimetal уред на дното на шпоретот фан.Кога површината температурата се издига над 300, уредот ќе нежно подигнете ја предната страна на фан на TEG и мотор.Топлина Електричен Шпорет fanhelp да заштедите гориво и се шири топлината да you Efficiently кружи топол воздух низ собата без бучава.Спецификација : Предмет Тип : Двојна Глава Шпоретот Fan Size : Прибл. 20.5 x 10.5 x 13.5 cm / 8.1 x 4.1 x 5.3 in Base Должина : Околу. 10.5 / 4.1 in Base Ширина : Прибл. 7.2 cm / 3во Ширина : Прибл. 4.2 cm / 1.7 in Material : Алуминиум Alloy Working Температура : 50-335 Air Проток : За 220cfm Heat Електричен Шпорет фан ви помогне да заштедите на гориво и се шири топлина за вас.

Item Type:
Dual Head Stove Fan
Size:
Approx. 20.5 x 10.5 x 13.5cm / 8.1 x 4.1 x 5.3in
Base Length:
Approx. 10.5 / 4.1in
Base Width:
Approx. 7.2cm / 3in
Width:
Approx. 4.2cm / 1.7in
Material:
Aluminum Alloy
Working Temperature:
50-335
Air Flow:
About 220cfm
Heat Powered Stove fan help you save fuel and spread warmth to you. :

Избор на купувачот..