• Ново
Valrhona Чоколадо и Какао во Прав cacao 1 lb
zoom_in

Valrhona Чоколадо и Какао во Прав cacao 1 lb

DEN 489.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

На масти е лесен за употреба и да се прилагодат на било печење рецепт.Можете да го користите да се направи вкусна и мазно тесто крем во само 3 минути.Исто така можете да ги користите во местото на сецкани semisweet чоколадо за брзо топење.Состојки : шеќер, скроб од компир, млеко во прав, dextrose, натриум alginate, растителни масти во прав, калциум лактат, Т. С. P, природни вкусови.Valrhona е најчесто користена чоколадо и Какао во Прав во ред ресторани и пекари, и нивните какао во прав не се разликува.За ваша погодност, Olivenation ре-пакуваат во оваа точка од поголем големина Valrhona Какао во прав торба во оваа 1 lb торба.Затоа, објектот не ќе пристигнат во производители оригинално пакување.На Valrhona unsweetened, dutched какао во прав има многу чиста и интензивна какао вкус, со многу топло црвено махагони боја.Тоа што се меша исклучително добро во пијалаци и за печење.Уште поважно, чисто какао дозволува да го контролирате нивото на сладост и калории содржина.Valrhona е разликата помеѓу добар производ и одличен една.Не-Meltable, може со кои се испраќаат од страна на земјата на целата година. 100% Какао, 0% Шеќер, 21% На Масти.

Избор на купувачот..