• Ново
GHIRARDELLI Двојно Чоколадо Премиум Топло Какао Микс, 10.5 ОЗ Торба (Пакување од 6)
zoom_in

GHIRARDELLI Двојно Чоколадо Премиум Топло Какао Микс, 10.5 ОЗ Торба (Пакување од 6)

DEN 203.52

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Шест (6) 10.5 оз торби на Ghirardelli Двојно Чоколадо Премиум Топло Какао Микс.Топло чоколадо пие мешавина совршено засладени со шеќер и ванила.Создава богата размена на инстант топло чоколадо или замрзнати топло чоколадо.Ghirardelli Двојно Чоколадо Премиум Топло Какао Микс има одличен вкус и е направен со врвен квалитет какао.Додадете Ghirardelli топло какао се меша за да се топло млеко или вода и мешајте додека добро се совпадна. 1 пакет на Ghirardelli Премиум Топло Какао. 1 на вашиот омилен Ghirardelli КВАДРАТНИ. 6 мл.на вода.млеко (опционално).Вкус Име : Двојно Чоколадо Топло Какао Stovetop : . 1. Топлина 6 fl.оз.на вода во мал плех. 2. Истурете ја содржината на 1 пакет на Ghirardelli Топло Какао во дното на кригла. 3. Unwrap 1 плоштадот на вашиот омилен Ghirardelli Чоколадо, се скрши на мали парчиња и ставете на дното на кригла. 4. Откако водата е топла, постепено тоа се прелива во кригла додека мешајќи. 5. Мешајте додека во прав е распуштен и чоколадо има стопи.Микробранова : . 6. За микробранова печка подготовка започнете со чекорите 2 и 3. 7. Истурете 6 fl.Оз.на водата во вашиот кригла и топлина на висока за 1 да 1 ½ минути или додека саканата температура. 8. Отстрани од микробранова.Мешајте додека во прав е распуштен и чоколадо има стопи.Совет : се Меша со млеко за повеќе decadent какао.

Избор на купувачот..