• Ново
OXTUL 12PCS,1/16 Инчен ХСС Општа Намена Тешки Jobber Пресврт Вежба Битови,Црна оксид,идеален за дупчење на лесна челик, бакар, Алуминиум, Цинк легура итн.
zoom_in

OXTUL 12PCS,1/16 Инчен ХСС Општа Намена Тешки Jobber Пресврт Вежба Битови,Црна оксид,идеален за дупчење на лесна челик, бакар, Алуминиум,

DEN 215.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Кобалт вежба битови : Класичен М2 High Speed Челик со изградба Црна заврши за докажана способност и издржливост.Цврстина : М2 Пресврт вежба битови' Камен ѕид Цврстина Ниво HRC 62-63. Пакет & Големина : 12 Парчиња вежба битови во пластична кеса, со Дијаметар од 1/16 инчен, Вкупната должина 1-7/8 инчи, Работи должина 7/8 инчи.Професионални & DIY Користење : За користење на метал, дрво & пластика.Не За Употреба На Конкретни / Ѕидани.Совршен натпревар за работилница или сервис возила. 118 Совет & Пресврт Дизајн : се Зголемува сечење брзина со авто-центрирање и го спречува одење, не се расчисти чипови и честички побрзо.Спецификации : * Сосема нов и висок квалитет. * Материјал : М2 High Speed Челик. * Агол Точка : 118 Степен. * Месо тело Вид : Прав и Круг месо тело. * Спецификација Сретна : ANSI. * Цврстина : 62-63 Rockwell.High Speed Челик : * Голема брзина на челичната конструкција обезбедува крајна издржливост, сечење на работ е појачани и усовршуваа за острина, дијалог-бесплатна дизајн со редови сечење на заби се обезбеди прецизни countersinking и дупка мазни и чисти.Пресврт Дизајн : * сплит точка совет и пресврт дизајн ја зголемува сечење брзина додека лесно само центрирање спречува одење.Велат bye на сите оние чипови и честички, со пресврт во дизајнот на вежба малку може брзо да се расчисти нив и надвор, и остава чиста, мазна дупка.Известување : * ве Молиме имајте кул и нежни користење, работниот век на пресврт вежба делови можат да бидат во голема мера се продолжи со правилно користење. * Не Може Да Се Користи На Бетон, Ѕидарија. * Ве молиме проверете ја содржи детални информации внимателно пред купување. * Ве молиме овозможи 1-2mm во големина за мерење на табелата за варијанса поради прирачник за мерење. * Вашето задоволство е наша најголема грижа на, ве молиме слободно да не контактирате за било какви прашања и проблеми.

Избор на купувачот..