• Ново
Анти‑Backflow Заштита Одбор, Диоди, Намалување на Тежината Висока Тековната Трајни Идеален Месинг Практични за Индустриски Материјали Соларен Панел
zoom_in

Анти‑Backflow Заштита Одбор, Диоди, Намалување на Тежината Висока Тековната Трајни Идеален Месинг Практични за Индустриски Материјали

DEN 662.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Обезбеди помала загуба начин, во високо‑моќ апликации, нуди висока ефикасност решение, се намали потребата за топлина дисипација, заштеда коло простор.Изработени според оригиналната продукција спецификации, во согласност со строги стандарди за квалитет.Усвојување на еден N‑канал MOSFET да се замени со диоди за да се намали потрошувачката на енергија.Користи ултра‑силен висока сегашната ниско ESR MOS цевка, 300 A, 1.5 milliohms.Влез и излез се еквивалентни на диоди.Кога излезниот напон е откриен да биде поголема отколку на текст, на излез ќе биде исклучено.Откривање вредност е во millivolt ниво, и одговорот брзина брзо.Тоа е идеален избор за да го замени обичниот високо‑тековната диоди и соларни панели во паралела, и е погоден за полнење обратна наводнување заштита.

Избор на купувачот..