• Ново
Аце Инструменти ПИ-CRM2-LCD Надворешен Сензор Чиста Соба Следи Влажност, Температура, Заедно со Сертификат за Калибрација
zoom_in

Аце Инструменти ПИ-CRM2-LCD Надворешен Сензор Чиста Соба Следи Влажност, Температура, Заедно со Сертификат за Калибрација

DEN 7560.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Температурата Опсег : -30.0 на +50.0 Сте.C; Точност : ± 0.5 Сте.C за -30 до 50 Сте.C; Резолуција : Fixed 0.1. Влажност Опсег : 0.0 да 100.0% RH; Точност : ± 1.8% 10 до 95% RH; Резолуција : Fixed 0.1. Дисплеј : 128 x 64 Графички LCD Дисплеј; Монтажа : Ѕид монтирање/Модуларен Ѕид монтирање со Нерѓосувачки Челик Пред Рамна Плоча за Чисти Соби.Комуникација : RS 485 Modbus Протокол за Комуникација; Излез : 4-20m A.Напон : 24 VDC, 250m A; Калибрација : Ќе се обезбедува без дополнителни трошоци.Важи за 1 година.Стил : Надворешен Сензор.

Избор на купувачот..