• Ново
QUMOX Автомобил Аудио Лента Касета Музика на Џек ПОМОШЕН за iPod MP3 iPhone 3.5 mm Конектор велика БРИТАНИЈА
zoom_in

QUMOX Автомобил Аудио Лента Касета Музика на Џек ПОМОШЕН за iPod MP3 iPhone 3.5 mm Конектор велика БРИТАНИЈА

DEN 169.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Со оваа касета адаптер,без разлика дали ви се случува по блок или крос-кантри, да игра вашата омилена музика со користење на нашите патнички автомобил лента адаптер.Ќе имате доволно музика за целото патување со нашите ретро лента помошен кабелот за полнење.Поврзете го вашиот телефон со нашите ретро автомобил стерео Адаптер преку вашите автомобили во цртичка касета играч.Избегнувајте менување дека класичен автомобил со транспорт денес¡s дигитална звуци од вашиот мобилен уред преку вашиот лента палубата.Enhanced Дигитален Квалитет на Звукот кој баланс на јачината на звукот на уредот и автомобил е говорникот.Точната големина како вистински лента која одговара на Било Стандардна Големина Лента Палубата.Мала тежина и малата големина го прави нашето помошен лента адаптер многу компактен.Лесно можете да го зачувате и трансфер на овој уред.Овој автомобил лента адаптер се однесува нема мемориска функција и не може да биде вметната Микро SD Картичка или усб.Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме за вашето разбирање.Како да го користите : . 1. Вметнете мини приклучок во џек за слушалки од вас играч. 2. Пак касета играч на и да се сврти волумен на најниска позиција. 3. Вметнете адаптерот во касета палубата, како што би обичен касета, притиснете play и прилагодување на саканата јачина. (имајте на ум; контрола На звук на некои преносни играчи ќе не функционираат, ако се користи излезна/ линија од џек.). 4. Вадење на полнење кога не е во употреба. ( забелешка : Пренослив плеер мора да биде "да" за да ја извадите адаптер.). 5. Жица може да биде повторно поставен за касета вчитување на типот.

Color:
Black Material

Избор на купувачот..