• Ново
1800W Модуларен Рударство Напојување PSU за 8 графичкиот процесор ETH Екипаж Ethereum Рудар за S9 или L3+ или Z9 Мини или Д3 w
zoom_in

1800W Модуларен Рударство Напојување PSU за 8 графичкиот процесор ETH Екипаж Ethereum Рудар за S9 или L3+ или Z9 Мини или Д3 w

DEN 3312.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ИНТЕРФЕЈС : 1x (20+4) PIN ; 2x (4+4) PIN-от на ПРОЦЕСОРОТ ; 2x(SATA+SATA+ГОЛЕМА D) ; 3x SATA ; Тоа е подобро за Bitcoin графичкиот процесор рударство, Поддршка До 8 графичкиот процесор(GPU не е вклучена) ; Одговара за Рудар и друг Сервер. 90 ПЛУС Gold Certified PSU 140mm Вентилаторот за ладење и Авто Фан Контрола на Брзината.150mm голем фан дизајн за оптимална систем за ладење и максимизирање на перформансите.Напојување номинална излезна моќност 1800 W, Со до 93% конверзија ефикасност, висока ефикасност и заштеда на енергија, со Помош на новиот голем капацитет големи магнетен прстен материјал, ефикасност е многу стабилна, Широко се користи во различни рудници и висока моќност единствен 12 V индустриска опрема.напојување е посебен за рударска машина, со цел да ефективно да прахосвам топлина, брзината на вентилаторот е над 2300 ВРТЕЖИ во минута, па на бучава е нормално, со Користење на нов голем капацитет големи магнетен прстен материјал, многу стабилна.Спецификации Детали : MC анти-електромагнетни пречки Бр 18 бакар излез линија Соодветни материјали, силна излез, Околу 90% ефикасност, важечки за сите рударски машини Номинална моќност : 1800 W Max моќ Активни ПРЕСТАПНА 1x (20+4) PIN ; 2x (4+4) PIN-от на ПРОЦЕСОРОТ ; 2x(SATA+SATA+ГОЛЕМА D) ; 3x SATA 14 CM супер силен ветерници Може да донесе 8 high-end графички картички Употреба опсег : 110-260 V напон Една маса големина : 185*85*150mm Една единица тежи околу : 2.8 кг, Излезни параметри : +12 V : 134 A +3.3 V : 18 A +5 V : 25 A -12 V : 0.8 Известување : 1.Како да се потврди ако снабдувањето со електрична енергија е DOA : a.Приклучете го кабелот за напојување со напојување прво.б.Најдете метал пинцети/жица клипови.в.Краток спој pin 24 жица (поврзете на 24 зелена жица до 24 црна жица со метална прикажани како последна точка пик), а потоа дојде на власт и да видиме дали фан работи.г.Ако фан работи, за напојување е добро.

Избор на купувачот..