• Ново
Lirun Боја Пенкала Сина база на Масло Водоотпорен Боја Маркер Пенкало Широк спектар на употреба за Рок Сликарство, Камен, Керамика, Стакло, Дрво, DIY Занает
zoom_in

Lirun Боја Пенкала Сина база на Масло Водоотпорен Боја Маркер Пенкало Широк спектар на употреба за Рок Сликарство, Камен, Керамика,

DEN 191.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Премиум Боја Пенкало : Се направени од непроѕирни мастило дека е хемиски стабилна, lightfast, брзо се суши.Масло-базирани мастило е без мирис, нетоксичен, xylene-бесплатно, киселина-бесплатно, и животната средина.Разноврсна Тешко Совет : 2.2-2.8 mm совет дијаметар.Издржливи парична казна круг nib овозможува непречено апликација и прецизност, дури и во мали простори.Совршен за уметности и занаети, DIY проекти, scrapbooks, подарок картичка означување, списанија, календар, planners, боење книги и повеќе.Отпорен на вода и не-исчезнат.Мастило продира брзо,се придржуваат до тоа силно.Пенкало Големина : 1.5*14.3 cm. 1.Не-Токсични, постојани, без мирис. 2.Отпорен на вода и не-исчезнат. 3.Мастило е јасно,прави читлив ракопис. 4.Мастило продира брзо,се придржуваат до тоа силно.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Пластични Боја : Сребро Пенкало Големина : 1.5*14.3 cm Nib : 2.2-2.8 mm Конверзија : 1 инч = 25.4 mm или 1mm = 0.0393 инчен Забелешки : - ве Молам, се тресат добро пред употреба. - Ве молиме притиснете на врвот надолу 3 или 4 пати. - Ве молам не ми се тресат кога ќе го користите,бидејќи пенкало пигмент се истури. - Капа пенкало цврсто по користи тоа. - Не се изгори па дури и дека тоа е празен внатре.Пакет се Вклучени : 1pc Автомобил Боја Маркер Пенкало.

Избор на купувачот..