• Ново
12V 5A Напојување Адаптер DUNZHITECH 1 Пакет 60W УЛ Сертификат 110V AC до 12V DC Напојување 12 Volt Трансформатор за LED Лента Светлина Возачот видео надзор Камера BT Говорникот GPS 5.5mmx2.1m
zoom_in

12V 5A Напојување Адаптер DUNZHITECH 1 Пакет 60W УЛ Сертификат 110V AC до 12V DC Напојување 12 Volt Трансформатор за LED Лента Светлина

DEN 407.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

● ac адаптерот 12v 5 A Напојување Max 60 Вати .12v ac адаптер Текст : AC 100 V-240 V 50/60 Hz Излез : DC12 Volt 2 Amp (500ma 700ma 800ma 1А 1.5 A 2 A 2.3 ЕДЕН 2.5 3А 3.5 ЕДЕН 4А-4.5 А).4 Нога УЛ листа Моќ Кабел. 2.1 мм * 5.5 мм НИ Приклучок (внатре"+" надвор"-"). 2 години гаранција. ● DUNZHITECH ac/dc 12v адаптер ќе се прилагоди на излезна струја (5 A Макс) соодветно на различни уреди, па тоа е prefect замена за сите DC 12 V 0-5 Amp напојување.Избегнувајте вода, внатрешна употреба и може да се aslo отсечени DC приклучок и да се поврзете на жица директно за некои посебни уред. ● ac/dc адаптер за 12 V 5 A Работи за Уреди Max 48 W.RGB & Единствена Боја на 2835 3528 5050 5630 5730 DC12 V Низок Напон ЛЕР Флексибилни Газа , LED ЛЕНТА на СВЕТЛИНА, LED Модули, LED Светилка, Под Контра Осветлување, CCTV Камери , полнач камера,тастатура,Рутер,Звучници,Системи за Безбедност, 12 Volt трансформатори Замена за DC LCD Монитори , Центар, 12 V DC АДСЛ, ПРЕДВОДЕНА Далечински Контролер и други 12 V DC Светилка Уреди или Генерички Електронски елементи. ● НИ безбедност Заверена од УЛ FCC.DOE5 нивоа на Нас Енергетска Ефикасност, под нормални околности, користење на електрична енергија може да се спаси 10%-15% годишно.Ние ќе се фокусираме на високо квалитетни и безбедни моќ адаптери.Никаква бучава, никакви оган опасност, ниска операција температура операција, стабилна излезна.Автоматско преоптоварување cut-off, во текот напон cut-off, над температурата на cut-off, краток спој заштита. ● Пакетот содржи : 12 Volt 5 Засилувачи Напојување Адаптер x 1, 4 Ft УЛ заверена AC кабелот за напојување x 1,Женски DC Моќност Џек x 1. Ако ви треба други 12 V и 24 V DC напојување, ве молиме кликнете на DUNZHITECH бренд.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.DC 12 Volt 5 Засилувачи 60 W Напојување Адаптер x 1 DC Женската Моќ Џек x 1.

Избор на купувачот..