• Ново
WonderPana FreeArc 66 Essentials CPL и GND 0.6 SE Полнење Компатибилен со Сигма 14mm f/2.8 ЕКС HSM RF Леќа
zoom_in

WonderPana FreeArc 66 Essentials CPL и GND 0.6 SE Полнење Компатибилен со Сигма 14mm f/2.8 ЕКС HSM RF Леќа

DEN 10099.92

Износ
check Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Сопствен филтер држач за Сигма 14mm f/2.8 ЕКС HSM RF Леќа; Светлина и запечатени, спречува одблесокот внатре филтер држач – 145mm широк дизајн намалува vignetting.Изработени од алуминиум-легура со корозија-отпорни слој за издржливост; Одржува ниска тежина за намален стрес на леќа.Филтри се Вклучени : Fotodiox 145mm кружни поларизирана филтер (CPL) круг филтер - лесни оптичко стакло филтер со елоксирани прстен; 6.6x8.5in 0.6 Мека Работ (GND4, 2-Стоп) правоаголни филтер – CR39 изградба.Целиот setup ротира 360°, контроли хоризонтот линија за Fotodiox плоштадот GND; Безбедно придава на објективот, што ако дел од дизајн, додава стилски профил за вашата конфигурација.Ограничен 2-годишно производителот гаранција.На Wonder Pana Слободни Лак 66 е комбинација на сите метални Wonder Pana Слободни Лак филтер држач и Wonder Pana 66 6. 6in филтер држач загради.Кога се комбинираат овозможува употреба на Foodoir 6. 6x8. 5in GND филтри и 145mm круг филтри на супер-широк агол (SWA) и ултра-широк агол (UWA) леќи кои немаат филтер теми.Со Essentials CPL/GND комплет вие ја имате моќта да се создаде живописни пејзаж слики со совршена изложеност.На GND помага правилно да се изложуваат на небото додека CPL намалува магла и се зголемува боја сатурација во вашиот имиџ.Бидејќи Wonder Pana јадро е Слободен Лак, хоризонтот линија на правоаголник GND може да се прилагоди од страна на ротирачки јадрото.Ве молиме Имајте на ум : Овој Wonder Pana Слободни Лак јадро е само компатибилни на Сигма 14mm f/2. 8 EX HSM RF леќа.

Избор на купувачот..