• Ново
SNHAGHUS Кондензатори 8S/24V Литиум Батерија Еквилајзер Balancer за LIFEPO4,ДН NCM LMO 18650 DIY Пакет
zoom_in

SNHAGHUS Кондензатори 8S/24V Литиум Батерија Еквилајзер Balancer за LIFEPO4,ДН NCM LMO 18650 DIY Пакет

DEN 902.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

SNHAGHUS.Тоа е само balancer, ако треба за заштита на одборот, може да се бара во нашата продавница,Термички отпорни,низок истекување, ниско ниво на косата и ниска отпорност.Одлична отпорност на влага, минијатурна големина, голем капацитет, сигурен перформанси.Лесно за работа,да го замените оригиналниот capacitor.Широко се користи во компјутери, обработка на податоци, телекомуникации, индустриска контрола, итн. 8 S/24 V Литиум Батерија Еквилајзер Balancer Еквилајзер BMS за LIFEPO4,ДН NCM LMO 18650 DIY Пак Ова е цената за 1*8 S.ако вашиот пакет е 16 S, треба да нарачате 2*8 S.Нека Deligreen Батеријата Balancer ви помогне да ги реши сите проблемот!Ве молиме прочитајте ја нашата детали за производот внимателно пред да направите инсталација.Не прават грешки за време на инсталацијата.Ние нема да платат за вашата грешка.тука е жици дијаграм на 4 S+4 S рамнотежа модули.Не е важно колку компјутери и серија на рамнотежа модули ги користите конекцијата начин е сличен.Ве молиме да се поврзете рамнотежа жици прв, а потоа поврзете жици да батерии.ако само цел 1pcs модул(како 1*8 S,1*9 S),ќе needn да се поврзете рамнотежа жици.ние користиме меур торба за секој биланс на модули и заврши со пена околу тоа.многу безбедно!.

Избор на купувачот..