• Ново
YIUS Пластични Проток на Вода Сензор Switch Клипот Тип G1/2in Машки/Женски Навој DC0-110V
zoom_in

YIUS Пластични Проток на Вода Сензор Switch Клипот Тип G1/2in Машки/Женски Навој DC0-110V

DEN 986.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Протокот префрлете се состои од магнетното јадро, се врати во пролет, ковано бакар или polycarbon домување и сензор.На влезот и излезот пристаништа се G1 / 2in стандард цевки, калеми, што е погодно за конекција.Школка е направен од H58 фалсификувани бакар или polycarbon, магнетното јадро е направен од Nd Fe B постојан магнет материјал, и магнетен сензор за контрола на прекинувачот е увезена медиум моќ компонента.Протокот прекинувачот е сензор уред кој ги претвора проток на вода во switch-тип на електричниот сигнал кога одреден проток е постигнат.Во тек switch има предности на висока чувствителност и силна издржливост.Спецификација : Предмет Тип : Пластични Проток на Вода Сензор Switch Модел : Fs-1 / 2-најлон Интерфејс Тема Големина : Машки/Женски теми се G1/2in Материјали : Најлон Работен Напон : DC0-110 V Работат на струјата : 0.5-1 A Средна Специфична Тежина : 0.7 Сигнал на Излез Оптоварување : DC24 V/0.5 A, 36 V/0.5 Соодветен Амбиентална Температура : ≥1℃ на Соодветна Работна Температура : ≤100℃ Минимална Почетна Проток : ≥0.75 L/min Максимална Продуктивност : ≤5 L/min Оценет Работен Притисок : ≤0.65 Mpa Максимален Притисок на Школка : ≤1.5 Mpa Length : Прибл. 64mm / 2.5 во Работна Принцип : Кога проток на вода во подготовка е поголема од 0.75 L/min, магнетното јадро е раселените под дејство на проток на вода и води магнетни извор да се генерираат magnetron ефект да предизвика сензор за излез на "1" префрлување сигнал, кој е влезен на опрема за систем за контрола , По моќ засилување, целта на проток на вода за контрола се постигнува.Кога проток на вода во подготовка е помалку од 0.75 L / min, магнетното јадро ќе се вози на магнетни извор назад под сила на враќање пролет, така што сензор излези на "0" префрлување сигнал за да го запрете систем за Адаптација Обемот и Услови : (1) На собна температура не пониска од 0℃.Не тропаат на случајот.Да се чува далеку од магнетни предмети (2) На излезот на сигналот е switch вредност, па метод на конекција на контрола на објектот исто така, мора да се префрлите на контрола односи. (3) моќта на контрола објект не смее да биде поголема од сигналот капацитет (4) Овој уред е вода среден контролен уред и не може да се користи за други медиум контрола.Пакет Листа : 1 x Пластични Проток на Вода Сензор Switch.

Избор на купувачот..