• Ново
Kershaw Линк Џеб Ножеви, 3.25 инчи Ножот со SpeedSafe Отворање, Направени во САД, со Повеќе Стилови
zoom_in

Kershaw Линк Џеб Ножеви, 3.25 инчи Ножот со SpeedSafe Отворање, Направени во САД, со Повеќе Стилови

DEN 1672.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Kershaw зема Линк за да на следното ниво со кредитната политика на банката 20 CV сечилото челик, кој нуди чувствувате цврстина, отпорност на корозија, жилавоста, како и отпорноста на абење.Алуминиум се справи со е елоксирани во маслинесто зелена, нејзиното машински модел дава уникатен изглед, обезбедувајќи зголемена контрола.Speed Safe технологија го прави овој нож брзо и лесно да се отвори со повлече назад на flipper.На реверзибилна pocketclip овозможува носење на двете страни.Направен во Америка - Врската е потпис лежиште-разрушен капка точка нож, тенки врвот swedge, и цврсти, удобно тежина направи сигурни EDC избор.тој нова Врска нож мерки 7. 6 инчи крај до крај кога се отвори, 4. 4 инчи кога укината, и тежи 4. 7 унци.Kershaw е елегантен Линк Сина Алуминиум Blackwash сите намена, за комунални услуги, виткање џебен нож нуди Kershaw е со висок квалитет со стил.Изграден со исклучително сигурен и издржлив 42 HC од не ' рѓосувачки челик, со сечилото го задржува остар раб, е корозија и отпорни на дамки, и има силна носат отпорни квалитети.Црн-оксид Blackwash заврши е темно, не-рефлективен и се појавува скршени во.На stonewashed заврши дава на сечилото површината пожелно roughened, scuffed, погледнете и помага да се скрие гребнатини, отпечатоци од прсти и нечистотија.На лесни алуминиумски справи со е елоксирани во морнарско сина и карактеристики извајани линии, обезбедување на удобно и сигурно зафат.Speed Safe Assisted Отворање технологии се овозможи брзо и безбедно една рака нож распоредување со употреба на flipper.На реверзибилна pocketclip овозможува или лево на десно-предадени на корисниците за промена на совет позиција или страна на која носи нож.За додатна безбедност, лагер за заклучување обезбедува на сечилото отворен во текот употреба и спречува случајно затворање.

Избор на купувачот..