• Ново
Сјајот Пеперутки Daisy Цвеќе Градина Whimsical Уметност Дизајн 2 Листови на Привремени Тетоважи
zoom_in

Сјајот Пеперутки Daisy Цвеќе Градина Whimsical Уметност Дизајн 2 Листови на Привремени Тетоважи

DEN 286.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Секој лист мерка 4" x 5 7/8".Тетоважи на секој лист мерка 1" 2" инчи.Нашите водоотпорен тетоважи последните 3-4 дена во просек.Апликацијата инструкции се вклучени.Нашите водоотпорен тетоважи последните 3-4 дена во просек.Апликацијата инструкции се вклучени. 1. Кожата мора да биде целосно чиста и сува.Кожата област каде тетоважа е поставена, не смее да се извртени или поместуваат.Помалку влакна на кожата на подобро.Бричат, ако е потребно. 2. Со ножици исечете liberally околу тетоважа. 3. Отстрани транспарентна лист од тетоважата и се применуваат дизајн страна надолу на кожата. 4. Се применуваат влажна крпа или сунѓер врз подлога, бидете сигурни дека грб е целосно навлажнета..Притиснете, задржете и да чекаат 30-40 секунди. 5. Подигнете агол малку да се види дали тетоважа е пренесување. 6. Излупете исклучите заштитна подлога на вашиот привремена тетоважа.Отстрани полека.Ако било која област е тешко да се тргни се назад, притиснете вашиот сунѓерот врз грбот на тетоважата уште еднаш и се чека малку подолго, пред да се обиде tonremove поддршка.Тоа е подобро да се земе вашата време, така што дизајн е непроменети.Ова ќе го направи вашиот тетоважа погледнете повеќе веројатна. 7. Нежно исплакнете со топла вода за да се отстрани вишокот на лепило. 8. Бидете сигурни дека не да се извртуваат или да се водат на кожата до тетоважа има поставено ( барем десет минути ). 9. Тетоважите се водоотпорен и може да трае до 8 дена.Обично 3 до 4 дена.Тоа зависи од фактори како што се типот на кожата, локација, и да се грижи.Употреба на туш гелови може да го намалат векот на тетоважата.Факултативна Чекори : за Време на првиот ден по тетоважа има сушени тоа ќе се појави сјајна.За 1-2 дена, можеби ќе сакате да се земе дополнителна чекор за додаде реализам.Со козметика четка, можете да нежно се применуваат talc, бебе прав или лабава лицето во прав преку тетоважа за да се намали сјај.Сепак, сјај ќе исчезнат по сопствена следниот ден.Да се отстрани : Користете бебешко масло, триење на алкохол или маскирање лента.

Избор на купувачот..