• Ново
Cadorabo Случај Компатибилен со Samsung Galaxy A3 2017 во Транспарентна Сино - Shockproof и Отпорен на Гребење TPU Силиконска Маска - Ултра Тенок Заштитен Гел Школка Браник Назад на Кож?
zoom_in

Cadorabo Случај Компатибилен со Samsung Galaxy A3 2017 во Транспарентна Сино - Shockproof и Отпорен на Гребење TPU Силиконска Маска

DEN 359.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ДИЗАЈН : Само 1.2 мм дебел, така што нуди речиси непроменет изглед на вашиот паметен Телефон.Тоа не е важно која боја ќе се избере, вашиот телефон е добро заштитено, но си уште не ги покрива сите важни детали на вашиот паметен телефон.На TPU Силикони случај држи совршено на вашиот телефон и останува еластична и е стабилен во форма одеднаш и затоа е тешко забележлива.Оваа силиконска маска е, без сомнение исклучителен во дизајн и карактеристики!.ФУНКЦИЈА : Сите пристаништа и копчиња се достапни без ограничувања (камера / слушалки итн.) Нема досадни размавта и не нефункционални случај.Површината е roughened, и не-лизгава.Иако материјал, тенка, лесна и мека, телефонот школка обезбедува одлични браник шок апсорпција.Телефонот прием не е засегнат од оваа маска.КВАЛИТЕТ : Само флексибилни TPU материјал бил користен за производство.Оваа транспарентен материјал (TPU / силикон) е избран за да се обезбеди издржливост и стабилност.Мек, флексибилен и тенок силикони случај спречува воздух за да бидат заробени помеѓу капакот и вашиот паметен телефон.во однос на обработка на сè што се земени во предвид : чисти cutouts, не entrapped воздух, со тенок материјал и цврст стисок.ЗАШТИТА : мобилен телефон случај штити секој агол и работ на вашиот паметен Телефон.Случајот го опфаќа целиот грб на вашиот телефон (освен за камера и други важни карактеристики).Рабовите на оваа маска се подигнуваат од 0,5 мм со кој се предвидува дополнителна заштита на вашиот екран.Ви благодариме да се користи TPU / хибридни силиконски материјал овој мек материјал за покривање нуди совршен шок апсорпција во однос на хард корица дело.Ова значи стилски, како и обезбеди покривање за вашиот мобилен телефон.ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ : и покрај добра заштита, ние препорачуваме да се примени некоја заштитна фолија за екран.Ова дава дополнителна заштита од гребење на екранот и може да се купат во нашата продавница, како и.На паметен Телефон се прикажува не е вклучено во испорака.Cadorabo Силикони TPU Заштитни Случај за Галакси А3 (7) - Модел 2017 Случај Трајни и Практичен Случај за Samsung Галакси А3 (7) - Модел 2017 - На силиконски дел на заштитни случај во TPU микс спречува Галакси А3 (7) - Модел 2017 случај од Samsung Галакси А3 (7) - Модел 2017. Исто така, TPU содржина спречува непотребни прашина и lint лепливоста, како што се оние предизвикани од lint на облека или прашина + досадни гума мирис не е присутен + целосно транспарентни + подобро и посигурно случај од чисто силиконски + Samsung Галакси А3 (7) - Модел 2017 заштитни случај е затоа многу добро и не се лизга во рака + Сите cut-outs се достапни и на тој начин сите конекции Галакси 2017 (Галакси A3 модел) - заштитата на вашиот телефон од шокови и други модели (7).Карактеристики на производот / карактеристики : отвор за камера и пристаништа - оперативен удобноста на Samsung Galaxy А3 (7) - 2017 модел не е ограничено.Одговара на Samsung Galaxy А3 (7) модел 2017 и е dimensionally и стрес-отпорни.Убава случај за Samsung Галакси А3 (7) - 2017 модел заштитни случај направени не се лизга TPU + силикони.

Избор на купувачот..