• Ново
Цврста Состојба Диск, Хард Диск, Погодно Преносни SATA3.0 SSD за Компјутер и за Зачувување на Бекап Датотеки(#3)
zoom_in

Цврста Состојба Диск, Хард Диск, Погодно Преносни SATA3.0 SSD за Компјутер и за Зачувување на Бекап Датотеки(3)

DEN 1327.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Апликација】 Цврста состојба хард диск, компатибилни со лаптоп/desktop/за OS X, нема потреба да го инсталирате софтверот, само приклучете тоа и го користам. 【Функција】 Внатрешни цврста состојба диск, мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси. 【Повеќе Избор】 Постојат 8 G//60 G/120 G/240 G/480 G/1 T повеќе капацитети за да изберете од, да ги задоволат вашите различни потреби. 【Систем】 Цврста состојба диск, погоден за победа 98 SE / ME / 2000 / Vista / WINXP / 7/8/10 / OS X 8.6 / 2.4 или понов. 【Практичност】Пренослив хард диск, трајни и практично, може да се сместат голем број на вашите омилени слики, видеа, документи.Функција : 1. Компатибилен со лаптоп/desktop/за OS X, нема потреба да го инсталирате софтверот, само приклучете тоа и го користам.2. Пренослив хард диск, трајни и практично, може да се сместат голем број на вашите омилени слики, видеа, документи.3. Погоден за победа 98 SE / ME / 2000 / Vista / WINXP / 7/8/10 / OS X 8.6 / 2.4 или понов.4. Постојат 8 G//60 G/120 G/240 G/480 G/1 T повеќе капацитети за да изберете од, да ги задоволат вашите различни потреби.5. Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси.Спецификација : Предмет Тип : Цврста Состојба Тешко Disk Model : SSD-H2 Color : Golden Chip : TLCSize : Прибл. 100 x 70 x 7.4 mm / 3.9 x 2.8 x 0.3 in Working Температура : 0-70℃Температура на Чување : 0-85℃Максимална Читаат И Пишуваат Брзина : 8 G : Напишете 70 M/S и прочитајте 150 M/S60 G : Напишете 150 M/S и прочитајте 300М/S120 G : Напишете 150 M/S прочитајте 300М/S240 G : Напишете 200 M/S прочитајте 400 M/S480 G : Напишете 200 M/S прочитајте 400 M/S1 T : Напишете 300М/S прочитајте 500 M/SSystem : За да ПОБЕДИ 98 SE/ME/2000/Vista/WINXP/7/8/10/OS X 8.6/Linux 2.4 или higher Interface : 3.0 Апликација : Продавница за бекап датотеки, филмови, музика, слики, софтвер, податоци, датотеки и слично.Пакет Листа : 1 x Цврста Состојба Тешко Disk Note : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Item Type:
Solid State Hard Disk
Model:
SSD-H2
Color:
Golden
Chip:
TLC
Size:
Approx. 100 x 70 x 7.4mm / 3.9 x 2.8 x 0.3in
Working Temperature:
0-70℃
Storage Temperature:
0-85℃
Maximum Read And Write Speed:
8G:
Write 70M/S and read 150M/S
60G:
Write 150M/S and read 300M/S
120G:
Write 150M/S read 300M/S
240G:
Write 200M/S read 400M/S
480G:
Write 200M/S read 400M/S
1T:
Write 300M/S read 500M/S
System:
For WIN 98SE/ME/2000/Vista/WINXP/7/8/10/OS X 8.6/Linux 2.4 or higher
Interface:
3.0
Application:
Store backup files, movies, music, pictures, software, data, files, etc.
Package List:
1 x Solid State Hard Disk :
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Избор на купувачот..