• Ново
Lenovo IdeaPad Тенок и лесен Лаптоп, 15.6 FHD Екранот, AMD Ryzen 5 5500U Процесор (Победи i7-1185G7), 12GB RAM меморија, 256GB PCIe SSD, позадинско осветлување Тастатура, Отпечатоци Читателот, Windows 11,
zoom_in

Lenovo IdeaPad Тенок и лесен Лаптоп, 15.6 FHD Екранот, AMD Ryzen 5 5500U Процесор (Победи i7-1185G7), 12GB RAM меморија, 256GB PCIe

DEN 15576.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Надгради】RAM меморија е надогради до 12 GB high-bandwidth RAM меморија за да непречено да работи на повеќе апликации, и интернет пребарувач јазичиња сите одеднаш; Хард Диск е надогради до 256 GB PCIe NVMe М. 2 Цврста Состојба Диск за да се овозможи побрзо bootup и трансфер на податоци.Оригиналниот Печат е отворена за надградба САМО.Ако компјутерот измени (наведени погоре), а потоа производителот кутија ќе се отвори, за да бидат тестирани и се проверуваат и да ја инсталирате надградба за да се постигне спецификации, како рекламира. 【Процесор】AMD Ryzen 5 5500 U 2.10 GHz 6-Core Процесор (11 MB Кеш, до 4.00 GHz). 【Екранот】15.6" FHD (1920x1080) TN 220nits Анти-отсјај. 【Оперативен Систем】Windows 11 Дома, 64-битна, на англиски јазик. 【Вклучени во Пакетот】Микрофибер.Процесор : AMD Ryzen 5 5500 U 2.10 GHz 6-Core Процесор (11 MB Кеш, до 4.00 GHz)Графика : AMD Radeon Graphics Operating систем : Windows 11 Дома 64-bit Memory : 12 GB DDR4 SDRAM Хард Диск : 256 GB PCIe NVMe М. 2 Цврста Состојба Drive Optical Диск : No Display : 15.6" FHD (1920x1080) TN 220nits Анти-glare Touchscreen : No Connectivity : 2 x 2 802.11 AC Wi-Fi и Bluetooth 5.0 Combo Audio : 2 x 1.5 W Звучници со Dolby Audio Keyboard : НИ на англиски јазик, Позадинско осветлување Полна Големина Keyboard Built-во HD Камера : 720 P Камера со Приватноста Shutter and Dual Низа Microphones Media Диск : Мулти-формат SD медиуми картичка reader Ports : 1 x USB 2.02 x USB 3.2 Генералот 11 x AC smart pin1 x HDMI 1.4b1 x приклучок за Слушалки / Микрофон Комбо Jack Battery : До 9.5 Hours Color : Sand Dimensions L x W x H (инчи) : 14.25 x 9.98 x 0.79 Тежина : 3.74 lbs.

Избор на купувачот..