• Ново
5Pcs Електрични Голи Бакар Прстен дел за заклучување на Батеријата Crimp Терминали Електрична Жица Конектори за Кабелот за Полнење Асортиман (Боја : 2 AWG, Игли : M5)
zoom_in

5Pcs Електрични Голи Бакар Прстен дел за заклучување на Батеријата Crimp Терминали Електрична Жица Конектори за Кабелот за Полнење

DEN 2212.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1. Целосно annealed electrolytic пурпурна бакар изградба обезбедува одлична спроводливост.100% калај позлатен бакар отпорен на корозија од сол и влага. 2. Тешки Конструкција за подобрување на Висока Температура Издржливост. 3. Лесна барел дизајн овозможува максимална сила кога crimped. 4. Затворена крајот дизајн печати од влага, па кабли остане сува и отпорност на слободни. 5. Жица мерач идентификација означени на повлечи буриња.Широко се користи во апарати за домаќинство, автомобили, електрични индустрија, механичката опрема, енергија дистрибуција кабинети, итн.Тешки Електрични Гкл се одлични за инвертери, Батерија и автомобилската апликации.Овие гкл може да биде поврзан со кабел како што батеријата кабел со едноставно одземање изолација од крајот на вашиот кабелски, ставање на повлечи над изложени кабел и crimping барел цврсто и сигурно до крајот на кабелот.Тие, исто така може да биде лемење на, ако сакате.Овие гкл се направени од виолетови бакар кој нуди одлична спроводливост за било која апликација, ќе ми треба.Бакар гкл функција на брус-бесплатно изглед за естетски префинета заврши и лесна перформанси.Количина : 5 PCSMaterial : Виолетова Copper Wire Мерач : 8 AWG (10mm2), 6 AWG(16mm2), 4 AWG(25mm2), 2 AWG(35mm2), 1 AWG(44mm2), 1/0 AWG(50mm2)Дупка Големина : M5(#10), M6(1/4"), М8(5/16"), M10(3/8"), или М12(1/2").

Избор на купувачот..