• Ново
Makerbase МКС Орел 32Bit Одбор за Контрола TMC2209 UART на Одборот на 3D Печатач Делови TFT Екран USB Печати VS Нано V3.0
zoom_in

Makerbase МКС Орел 32Bit Одбор за Контрола TMC2209 UART на Одборот на 3D Печатач Делови TFT Екран USB Печати VS Нано V3.0

DEN 2039.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Двојно z-оската интерфејс, интегрирани 5pcs МКС TMC2209. Поддршка У диск и ТФ-картичка печатење.Поддршка Marlin и Klipper на firmware.Marlin фирмверот поддржува WIFI модул. 4-слој PCB дизајн, подобро дисипација на топлина и анти-статички ефект.Ние се користат видео и упатство, ве молиме контактирајте со нас за да ги добие, ако е потребно.Cortex-М4 со FPU. 32-битна,168 MHz.БЛИЦ : 512 KB.RAM МЕМОРИЈА : 192 KB.МКС Орел е интегриран дизајн верзија на Нано V3.0. На MCU е STM32 F407 VET6, која е толку моќна како Нано V3. Тоа го задржува функциите на Нано V3. Возачот е дизајниран како TMC2209 UART режим, и користи интегриран топлина дисипација и четири-слој PCB оптимизација на дизајнот.

Избор на купувачот..