• Ново
gazechimp Grooving Рутер Машина за Чистење Малку за Машини за Дното на Дрво - Портокал, А
zoom_in

gazechimp Grooving Рутер Машина за Чистење Малку за Машини за Дното на Дрво - Портокал, А

DEN 191.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Одлично за цврсто дрво, дрвени предмети, particleboard, композитни Дрво итн.Цврст челик, прекалени тела со анти провизиите дизајн.Се изгради и отпорни слој.Употреба на CNC, гравирање машина, машина за кроење и машина за сечење.Премиум карбид легура Карбид Дното Чистење Рутер Битови, висока цврстина, издржливи и сигурни за користење.Двојно флејта, директно месо тело, , мазна, без брус рабови.Опис : Премиум карбид легура Карбид Дното Чистење Рутер Битови, висока цврстина, издржливи и сигурни за користење. - Двоен-флејта, директно месо тело, , мазна, без брус рабови. - Цврст челик, прекалени тела со анти провизиите дизајн.Се изгради и отпорни слој. - Употреба на CNC, гравирање машина, машина за кроење и машина за сечење. - Одлично за цврсто дрво, дрвени предмети, particleboard, композитни Дрво итн.Спецификација : - Материјал : Карбид Легури - Месо Тело Со Дијаметар : 1/4 - Димензии(Прибл.) : - Дијаметар на сечење x Сечење Длабочина x Должина - A : x 1/4 13/16 x 1-3/64 - Б : 5/16 x 13/16 x 1-1/32 - C : 3/8 x 27/32 x 1-3/64 - Боја : Портокал + Silver Package Вклучува : 1 Парче Чистење на Дното Рутер Малку.

- Material:
Carbide Alloy
- Shank Diameter:
1/4''
- Size(Approx.):
- Cutting Diameter x Cutting Depth x Total Length :
- A:
1/4 '' x 13/16'' x 1-3/64''
- B:
5/16'' x 13/16'' x 1-1/32''
- C:
3/8'' x 27/32'' x 1-3/64''
- Color:
Orange + Silver
Package Includes:
1 Piece Bottom Cleaning Router Bit :

Избор на купувачот..