• Ново
PROTOW DC12V 9800mAh Батерија Li-ion Литиум Батерија Пакет DC 1298A за видео надзор Алармни Системи Камера(DC1298A)
zoom_in

PROTOW DC12V 9800mAh Батерија Li-ion Литиум Батерија Пакет DC 1298A за видео надзор Алармни Системи Камера(DC1298A)

DEN 1199.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Батерија тип : Батерија Li-on батерија.Производ живот : циркулација на полнење и празнење повеќе од 500 пати.Капацитет : 9800m Ah.Батеријата Големина : Прибл. 128*65*23mm.Апликации : Безжични камери, лични системите за обработка, PDA лични податоци асистенти,Лични комуникациски системи, воки-токи, дигитални камери, camcorders и така натаму.Оваа батерија е 12 V 9800m Ah Li-ion Батерија и тоа е специјално дизајнирана за дополнување на системот уред кој use12 V DC моќност.Можете да ја користите оваа батерија за напојување на нашите моќни безжичен предавател, камера за видео надзор и така натаму.Супер капацитет на складирање.Со работа индикатор.Голем m Ah вредност значи долго траење на батеријата.Вграден-НА/OFFswitch, едноставни за употреба.Изолација школка, употребата на повеќе безбеден.Со краток спој, преоптоварување, над-полнење заштита.Стабилни перформанси, издржливи.Полнење на батеријата Метод : Отворете ја батеријата се префрлат на на на На на црвено светло на полначот покажува кога започнува полнењето (ако батеријата е целосно наполнета, моќта зелено светло ќе остане непроменета); време на полнење е генерално повеќе од 8 часа; до приклучокот е црвено светло станува зелена, батеријата е целосно наполнета.Спецификации : Име : Li-ion Батерија во Режим : DC 1298 A Батеријата Големина : Прибл. 125x60x20mm(L x W x T) Надворешноста боја : Сина Капацитет : 9800m Ah Батерија тип : Батерија Li-on батерија Влезен напон : 12.6 V DC Излезен напон : 12.6-10.8 V DC Излезна струја : 1-2.4 Интерфејс спецификација : 5.5 x 2.1 mm Производ живот : циркулација на полнење и празнење повеќе од 500 пати Апликации : Безжични камери, лични системите за обработка, PDA лични податоци асистенти, Лични комуникациски системи, воки-токи, дигитални камери, camcorders, Видео камери, уреди со bluetooth, CD-плеери, MD плеери, Преносни DVD, MP3 плеер, smart картичка, авијација модел и така натаму Може да се користи за да се 12 V моќност во различни области.Answer : ___________________________ NOTE : 1. Пред да го користите овој производ, ве молиме да се поврзете на опрема, а потоа моќ работа. 2. Овој производ е строго забрането дожд вода, други градежни материјали, супер-бран, ултра-висока температура средина, ќе има влијание на производот работа. 3. Овој производ ќе се произведуваат микро-топлина, е нормален феномен.Пакет вклучуваат 1 X DC 12 V 9800m Ah Li-ion Батерија.

5.5 x 2.1mm Product life:
circulation charge and discharge more than 500 times Applications

Избор на купувачот..