• Ново
Заврши Трактор Нови 1506-6250 Пумпа за Вода Компатибилна со/Замена за Долго Трактор 2310 2360 2460 2510 Другите - Tx10252
zoom_in

Заврши Трактор Нови 1506-6250 Пумпа за Вода Компатибилна со/Замена за Долго Трактор 2310 2360 2460 2510 Другите - Tx10252

DEN 1344.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Спецификации : Пумпа за Вода, Диск : Макара, Макара : Еден Ритам V-Појас, Заптивка : Вклучени, Белешки : пумпа за Вода (w/o макара.Има центар на главното вратило.Вклучува монтажа заптивка.Компатибилен со/Замена за Долго : TX10252, X-A-12 A90, X-A-TX10252, X-С. 60245, X-С. 63052. Компатибилен Со/Замена За : Allis Chalmers 5040; 5045; 5050. 1 година гаранција, те штити по купувањето.Ние сме убедени дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш ќе се инсталира во вашето возило.Но, во редок случај тоа не се случи, ние ќе го замени тоа во секое време во рок од една година од својата цел.Ако имате проблем, ние ќе ги секој чекор да им помогне на вас, контактирајте со нас за замена. 100% Нови резервни Пумпа за Вода ги задоволуваат ОЕМ спецификации за Долго.Одговара тип : Возило се Специфични. **Потврдете дел одговара пред купување**Спецификации Опис : Вода Pump Drive Тип : Pulley Gasket : Included Pulley Тип на : слободен Ритам V-Belt Includes hub Replaces ОЕМ Броеви : Allis Chalmers : 72090472, D2090472 Fiat : 14457880, 4784454, 4813370, 98403016, 98497117 Ford/New Holland : 00909 NLong : TX10252 Compatible Со/Замена За : Долго 2260, 2310, 2360, 2460, 2510, 2610, 320, 350, 360, 445, 460, 510, 560, 610, 680 DB Електрични е вашиот одат-на извор за квалитет на електричните делови за возила од секој облик и големина – од мотоцикли и atv настана за автомобили, камиони и чамци.Нашите инженери работи во тесно партнерство со водечките фабрики да се развие електрични компоненти кои се изврши и одговара на ОЕМ стандарди.Се наоѓа во Kingsport, Тенеси, луѓето на ДБ Електрични направи тоа нивната цел е да ја добиете вашата возило се врати на патот, поле, патека или вода.Тие се голема гордост во обезбедување на врвен квалитет на производи за кои ќе се задржи се движи напред.

Избор на купувачот..