• Ново
SHDIATOOL Дијамант Core Вежба Битови 1-1/2 Инчен за Тврд Камен Конкретни Мермер Гранит Тули Ласерски Заварени Сува или Влажна Дупка Пили 38mm
zoom_in

SHDIATOOL Дијамант Core Вежба Битови 1-1/2 Инчен за Тврд Камен Конкретни Мермер Гранит Тули Ласерски Заварени Сува или Влажна Дупка

DEN 943.44

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1-1/2"(38mm) Ласерски Заварени Дијамант Сува Дупчење Основни Делови.Дијаметар : 38mm(1-1/2 инчи),Вкупната должина : 100 MM, Тема : 5/8"-11. Сува или Влажна Дупчење - користете влажни во голема мера ќе го продолжи овој сегмент живот.Дизајниран за дупчење тешко гранит, мермер, инженерски камен, бетон, тула.Лесно да работат на Агол Мелница; Треба адаптер за воена вежба или друга машина, како што се СДС,хексадецимален,Круг плус месо тело.SHDIATOOL е професионална производител и снабдувач на дијамант tools.Ние се фокусира на обезбедување со високо-квалитетни и практични производи за професионалци.Нашите алатки за покривање дијамант виде ножот,мелење тркала,дијамант битови,полирање влошки.., главно за обработка на мермер гранит конкретни керамички порцелански блок камен железо, челик и така натаму.Дупчење тешко гранит, мермер, инженерски камен, бетон, тули,ѕидани и сите слични материјали.Идеален за дупчење на славина за монтажа дупки во камен countertops, водоводни линии на врнежи и vanities.Сува или Влажна Дупчење - користете влажни во голема мера ќе го продолжи овој сегмент живот.Со 5/8 Инчи-11 Конец; Лесно да работат на Агол Мелница.Ако одговара на нив, на воена вежба или друга машина, ќе треба адаптер, како што се СДС, хексадецимален, Круг плус месо тело.Не користите овој малку во чекан или Влијание на владата.Не даваат премногу притисок или власт на основни делови кога се работи.Ако најдете тешко да се вежба, да земе пауза и да го провери сегменти.Ако сегмент стане тапи, ве молиме обидете се да се остри тоа со дупчење дупка на абразивни бетон, а потоа продолжи да се вежба на тврд материјал.Поправам за агол мелница цврсто и тоа со право.Вклучување на аголот мелница и нека основни делови ротирачки во воздух за да проверете дали постои рамнотежа проблем.Држете го машина многу стабилно и даваат нежен притисок.Започнете со дупчење, како на следниве инструкции. 1) местото на вежба на 30 степени агол, тоа ќе ви помогне да позиција. 2) за Дупчење на материјал до дупка почнуваат да се формираат. 3) Донесе вежба во исправена положба полека потоа се задржи дупчење вертикално.Не даваат премногу притисок или власт на основни делови кога се работи.Дупчење тешко гранит, мермер, инженерски камен, бетон, тули,ѕидани и сите слични materials Ideal за дупчење на славина за монтажа дупки во камен countertops, водоводни линии на врнежи и vanities Dry или Влажни Дупчење - користете влажни во голема мера ќе го продолжи овој сегмент живот.Со 5/8 Инчи-11 Конец; Лесно да работат на Агол Grinder If ќе одговара на нив, на воена вежба или друга машина, ќе треба адаптер, како што се СДС, хексадецимален, Круг плус месо тело.Не користите овој малку во чекан или Влијание mode Do не даде премногу притисок или власт главниот битови, кога working If најдете тешко да се вежба, да земе пауза и да го провери сегменти.Ако сегмент стане тапи, ве молиме обидете се да се остри тоа со дупчење дупка на абразивни бетон, а потоа продолжи да се вежба на тврд материјал.Ласерски заварени технологија се избегне сегменти надвор кога е сув работи(Секој Дијамант Сегмент е направен од страна на нас, Независно).Вакуум brazed страна за заштита нуди чисти се сече & челик core заштита (внатре и надвор и двете, 20 MM & над ).Турбо сегменти може да обезбеди агресивни дупчење брзина (32-милиметри & над) и мазна Сечење на Суво/Влажно Состојба.Висок Квалитет на Дијаманти и да Stong Челик Тело се прошири дупчење живот и за подобрување на работа ефикасност.

Избор на купувачот..