• Ново
Алпска Индустрии Унисекс Хендикеп брајово писмо Тоалетот Знак - АДА Одобрени Само Лепило Црно-Бела Родово-Неутрални Тоалет Вратата Плоча За Статистика Ресторан & Б
zoom_in

Алпска Индустрии Унисекс Хендикеп брајово писмо Тоалетот Знак - АДА Одобрени Само Лепило Црно-Бела Родово-Неутрални Тоалет Вратата

DEN 181.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ЗГРАДА ЗНАЦИ.Им помогне на вашите клиенти и патрони кога во посета на вашиот имот со алпската Индустрии Зграда Знак.Користење на задебелен текст – и повеќето содржи графика – секој знак обезбедува јасна идентификација дури и за оние кои може да имаат проблеми со читање.ОДЛИЧЕН КОНТРАСТ БОЈА.Опремени со бели букви и графика против црна позадина или црвена букви против бела позадина, луѓето лесно може да се види и прочита овој знак од целата соба или надолу по ходникот.ТРАЈНИ ИЗГРАДБА.Изграден за да се обезбеди долгорочна употреба, секоја зграда знак е стручно направена од трајни ABS пластика.Отпорни на хемикалии, топлина и влијание, овој материјал е исто така лесно да се чистат со влажна крпа кога се појави потреба.ЛЕСНО ВИСИ.Можете лесно да се качи на Алпска Индустрии знак на секој ѕид или од врата на врата.На лесни знак доаѓа со вклучен самолепливи поддршка, прави транспорт и сместување лесно за секој сопственик на бизнис.Едноставно, но суштински, на Алпска Индустрии Зграда Знаци се обезбеди важни информации за вашите клиенти и патрони - без разлика дали тоа е да ги води на одредена локација во зградата, објасни правилата на објект или се информираат за било какви ограничувања.Користење на задебелен текст и - во повеќето случаи - графика, секој знак обезбедува јасна идентификација за секој посетуваат вашиот воспоставување.Овие знаци се стручно направена од издржлив ABS пластика за долгорочна сила и употреба, отпорни на хемикалии, топлина и влијание.Материјалот е исто така лесно да се чистат со влажна крпа, кога прашина или се акумулира нечистотија на површината.Фали одличен контраст боја, на елегантен знаци се опремени со бели букви и графика против црна позадина или црвена букви и графика против бела позадина.Овие палети го направи текстот поп и стојат надвор, дозволувајќи им на вашите клиенти за да ја видите и прочитате знак од целата соба или надолу по ходникот.Алпска Индустрии "Градење Знаци се достапни на или 6" x 9" или 3" x 9" големина за да се приспособат на вашите потреби.Лесен за транспорт и висат, на секој знак, исто така, вклучува самолепливи поддршка.Како такви, можете да го носат до вашата дестинација и едноставно планината тоа на било кој ѕид или од врата на врата - да се обезбеди сите се информирани и добро да се оди.За дополнителна погодност, 6" x 9" знаци, исто така, се во согласност со signage барањата на Американците со Хендикеп Акт.Воскресна текст и графика - во комбинација со брајово писмо на дното - се обезбедат подобри читливост на пораката за клиенти со ограничена визија.

Избор на купувачот..