• Ново
3/4-10 x 3/4 Груб Навој Socket Set Завртка Половина Куче Точка од Легиран Челик Црна Оксид Pk 800
zoom_in

3/4-10 x 3/4 Груб Навој Socket Set Завртка Половина Куче Точка од Легиран Челик Црна Оксид Pk 800

DEN 674.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-116753 Fastener Тип : Socket Set Завртка Половина Куче Point Size Опис : 3/4"-10 x 3/4"Дијаметар/Номинална Големина : 3/4"Должина : 3/4"Клуч Големина/Низ Станови : 0.375"Точка со Дијаметар : 0.549-0.562"Точка Должина : 0.180-0.196"Нишка на Теренот : 10 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Grade : 170 KSI Легиран Челик (9 Одделение)Материјал : Алуминиум Steel Finish : Термички Црна Oxide Drive Тип : Внатрешни Hex Point Тип : Половина Dog Average Парче Тежина : 0.0559700 lbs.Socket set завртки, или копачка завртки, најчесто се користи за да се обезбеди pulleys да шахти, socket set завртки се генерално без глава и остатокот рамна со или под површината на апликацијата.Поставете завртки дојде во голем број на различни точки, купот точка се најчестите.

Избор на купувачот..