• Ново
HXHLZY Висока Јачина на звук од рачен Звучникот Tweeter за Преносни Снимање Звучникот Звучникот loudspeaker
zoom_in

HXHLZY Висока Јачина на звук од рачен Звучникот Tweeter за Преносни Снимање Звучникот Звучникот loudspeaker

DEN 4132.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Моќта засилувач говорникот има 2 начини.Првиот е гласот режим, во овој мод, на говорникот ќе се засили на глас или глас зборува во микрофон.Овој режим е најчесто се користи за cheerleading и други училишни активности.Вториот мод е, часовникот за аларм го промени режимот.Во овој режим, само со притискање на едно копче, говорник може да дејствува како сирената и емитуваат итен звук на алармот.Моќта засилувач говорникот има 2 начини.Првиот е гласот режим, во овој мод, на говорникот ќе се засили на глас или глас зборува во микрофон.Овој режим е најчесто се користи за cheerleading и други училишни активности.Вториот мод е, часовникот за аларм го промени режимот.Во овој режим, само со притискање на едно копче, говорник може да дејствува како сирената и емитуваат итен звук на алармот.Полицијата и некој друг може да користете го овој режим.Тоа, исто така, има црна зафат дизајн и мини и лесна шасија.Овој говорник засилувач има високо-моќ PA звук, и проекција опсег може да достигне повеќе од 400 метри.Јачината на звукот може да се прилагоди за контрола на бучава во различни ситуации.Овој јазик е многу мал, па дури и има лесен, брз виткање или виткање рачка, кој е многу удобен кога travelingcolor : blue Material : ABSSize : 45cmx10cm Package Содржина : 1 преносни speaker Please имајте на ум дека се должи на разликата во осветлувањето и компјутерски монитори, ние не може да гарантира дека вистинската боја е 100% исти како на сликата.Поради различни мерни методи, не може да биде грешка на 1-2 cm.

Избор на купувачот..