• Ново
Национално-Спенсер 6105 1712-1444R-1504 Опрема Пакет Пневматски Stub Пумпа, Дигитални Метар, Конвенционалните 49' Црево Ролна
zoom_in

Национално-Спенсер 6105 1712-1444R-1504 Опрема Пакет Пневматски Stub Пумпа, Дигитални Метар, Конвенционалните 49' Црево Ролна

DEN 2052.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Пневматски Stub Пумпа.Конвенционалните Црево Свиткани Околу Еден Калем.Дигитални Метар.Макс Течност PSI : 435 PSI.Воздухот Потрошувачка : 17.02 CFM @ 100 PSI.Национално-Спенсер, Inc. 6105, Опрема пакет 1712-1444 R-1504, Пневматски Stub Пумпа, Конвенционалните 49' Црево Ролна, Дигитални Метар.Пневматски Пумпи карактеристики : 3 : 1 Односот Пневматски Пумпи Stub Стил Максимална испорака го оценувате 5 GPM Шепот тивок Низок воздушен потрошувачка; Max Течност Вискозитет : 80/90 SAE; Max Течност PSI : 435 PSI; Max Воздух PSI : 145 PSI; Воздух Потрошувачка : 17.02 CFM @ 100 PSI; Воздух Влезот : 1/4" NPT; Течност Влезот : 3/4" NPT; Течност Штекер : 3/4" NPT (w/1/2" NPT Адаптер); Воздух Црева : 1/4" X 4-ft.; Пумпа Должина : 12-11/16".Конвенционалните Црево Ролна Карактеристики : Челична конструкција со тешки-должност база, Dual рака за поддршка, 3-позиција водич за плафон, ѕид или клупата монтажа, Прилагодливи црево се запре, Тапан поддршка черупка со само-подмачкување на материјалот, Лесно и безбедно замена на пролетта може, Издржливи во прав-обложени заврши, Црево Должина : 1/2" X 49-ft., 2500 PSI, Влезот Тема : 1/2" F NPT, Штекер Врска : 1/2" М NPT, Димензии : Топ Модел : 5.500" X 7.700", вкупна Висина 18.100", вкупна Ширина 7.300".Дигиталниот метри карактеристики вклучуваат : Resettable Фармацевт Гума Покров; 1/2" Влезот Зглобот; 1500 Max PSI; 140° Max Температура; 8.0 GPM Max Проток; 0.25 GPM Мин Проток; ±0.5% Точност.

Избор на купувачот..