• Ново
НИКСОН ТЕРЕНСКИ Проектор LED Ореол Фарови за 1998 1999 2000 2001 Акура Интегра, светилки drl Висока Ниска Зрак, Раководител Светла Собранија Црна Houing / Заоблачено Леќа, Пар на Ф
zoom_in

НИКСОН ТЕРЕНСКИ Проектор LED Ореол Фарови за 1998 1999 2000 2001 Акура Интегра, светилки drl Висока Ниска Зрак, Раководител Светла

DEN 2783.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

✅ [ Целосно Директни ОЕМ Fitment ] Фарови собранието одговара за 1998 1999 2000 2001 Акура Интегра. 100% Сосема Нов, Никогаш не е инсталиран.Предаден од НАС. ✅ [ Висок Квалитет на ] Висок & ниска зрак обезбедува посветла осветлување како поликарбонат леќа се подобри осветлувањето transmittance кои се подобри видливоста во текот на ноќта времето,поројниот дожд,снег.Исто така, фарови има добро извршување на точни проекција зрак режим што ќе ви овозможи да се вози безбедно.Ќе добиете светилки кога сте го добиле производ. ✅ [ Супер Водоотпорен Запечатени Дизајн ] Фарови тешки-должност куќишта се направени од висок интензитет Одделение ABS пластика.Целосно запечатени црна домување има голема функција на прашина,вода,влага спречи. ✅ [ Лесно Plug-n-Игра Операција ] Фарови има фабрика топ-на fitment која вклучува директна plug and play конектор, жици се подигнат.Нема потреба од било други инсталации и измена.Доаѓа со Пар на Фарови. ✅ [ НИКСОН ТЕРЕНСКИ Гаранција & 7/24 Брз Одговор ] Ние обезбеди 30 дена се врати ако оштетувања при транспорт, фарови неисправни себе освен вештачки штета.Плус : 12 месеци гаранција.Ако имате било какви прашања, се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил. 1998 Акура Интегра. 1999 Акура Интегра. 2000 Акура Интегра. 2001 Акура Интегра.Сертификати : DOT / SAE Согласност. L : 33151 ST7 A03. Р : 33101 ST7 A03. AC2593104, AC2502104. Нашите фарови се направени од висок интензитет Одделение ABS пластика кои ги исполнуваат или надминуваат строги ОЕМ барања.Пред превозот, нашите КК има темелно тестиран за да се обезбедат оптимални перформанси и долговечност.На пример температура & влажност тест, прашина тест, сол спреј тест и влага тест.Зрак на далечина може да се прилагоди според фактичката состојба барање.Фарови се еден од најважните компоненти на вашето возило.Тие ќе ви овозможи да се види на патот пред вас јасно во текот на ноќта и во секој случај на лоши временски услови.Тие ќе го донесат повеќе стилски изглед на вашето возило.Нема потреба вежба или било какви други прилагодување.Директни Топ-на.Само треба 15 минути за да се инсталира и да се заврши.Фарови имаат добро извршување на точни проекција зрак на владата кои се подобри видливоста.Изградена во Висок / Низок Зрак Агол Прилагодувач : Ротирање на завртка за да се исполнат различни агол за вашиот фарови барање.Погодни За : . 1998 Акура Integra1999 Акура Integra2000 Акура Integra2001 Акура Интегра.Состојба : Brand New од Оригиналниот Package Light Светилки : Висок & Ниска Зрак Светилки H1 12 V 55 W Вклучени ( 4 ПАРЧИЊА )Боја Крај : Црна Домување / Заоблачено Lens Certifications : DOT / SAE Compliance Replaces Оригинални (ОЕМ) Дел # : L : 33151 ST7 A03 R : 33101 ST7 A03 ABPA Partslink # : AC2593104, AC2502104. Нашите фарови се направени од висок интензитет Одделение ABS пластика кои ги исполнуваат или надминуваат строги ОЕМ барања.Пред превозот, нашите КК има темелно тестиран за да се обезбедат оптимални перформанси и долговечност.На пример температура & влажност тест, прашина тест, сол спреј тест и влага тест.

Избор на купувачот..