• Ново
N E W Двојно Мост Плоштадот Анти-Сина Светлина Glassesdonnauomoocchialida Computertrasparenti Vintageocchialidavista Прекумерно
zoom_in

N E W Двојно Мост Плоштадот Анти-Сина Светлина Glassesdonnauomoocchialida Computertrasparenti Vintageocchialidavista Прекумерно

DEN 612.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Дигитален екран ќе се емитуваат светла и штетни сина светлина, предизвикува замор на очите.Користење на Mimoeye анти-сина светлина очилата може да го намали око замор, главоболка и заматен вид.Ако ви се допаѓа, овие објективи, исто така може да се менува за да рецепт леќи во било оптички продавница.Прекумерна сина светлина изложеност ќе се забави или целосно го запре производството на мелатонин.Со цел да се избегнат негативните ефекти од доцна во ноќта сина светлина изложеност, тоа е потребно за филтрирање на сина светлина очила.Светлината продира очите на ретината.Сино светло блокирање леќи може да се намали штетата и да предизвика проблеми подоцна во животот.Овој модерен сина засенчување очилата се погодни за мали лица и големи глави.Тоа е прекрасен подарок за пријателите и семејството.Marca : Shange WFJia Origine : CN(Origine) Materialedellelenti : Acrilico Sesso : Unisex Certificazione : NONECertificazione : CEMaterialedellastruttura : ALLOYgender : womenandmen.

Избор на купувачот..