• Ново
Професионални Машини за Компас, Leathercraft Компас Пролет Divider Caliper Издржливост Кожа Нула Компас Прецизни Погодно за Мерка(150mm)
zoom_in

Професионални Машини за Компас, Leathercraft Компас Пролет Divider Caliper Издржливост Кожа Нула Компас Прецизни Погодно за Мерка(150mm)

DEN 741.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Пролетта компас може да се користи за да се подготви arcs и кругови, бисектор агли, бисектор сегменти, и да се измери димензии во работата на техник.Со пролетта заклучување на уредот, тоа е повеќе точно од обичните означување, лесен за употреба и лесно да се работи.Професионална и практична дизајн со прекрасен изглед, лесно да се носат и користат.Пролетта компасот е направен од 45# челик материјал, и двете нозе се угасне.Тоа е основната алатка која се користи за да се утврди центар позиција на дупка и оска и да се подготви паралелни линии.Пролетта компас може да се користи за да се подготви arcs и кругови, бисектор агли, бисектор сегменти, и да се измери димензии во работата на техник.Тоа е основната алатка која се користи за да се утврди центар позиција на дупка и оска и да се подготви паралелни линии.Пролетта компасот е направен од 45# челик материјал, и двете нозе се угасне.Со пролетта заклучување на уредот, тоа е повеќе точно од обичните означување, лесен за употреба и лесно да се работи.Професионална и практична дизајн со прекрасен изглед, лесно да се носат и користат.

Size:
75mm/100mm/125mm/150mm (Optional)
Material:
45# Steel
Package List:
1*Leather Craft Compass :

Избор на купувачот..