• Ново
Бебе Banister Guard Безбедност Скалите Железнички Нето Дете Бесплатен Banister Безбедност Скалите Железнички Нето-Бесплатен МИЛЕНИЧЕ Скалило Мрежа Guard за Деца Играчки за Ми?
zoom_in

Бебе Banister Guard Безбедност Скалите Железнички Нето Дете Бесплатен Banister Безбедност Скалите Железнички Нето-Бесплатен МИЛЕНИЧЕ

DEN 359.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Она што ќе добиете : ќе добиете 1 парче на безбедноста нето опремен со 20 пластични врски, со овој безбедност на децата нето, веќе не мора да се грижите за вашето дете се држат главата надвор од оградата, и не повеќе играчки ќе падне downstairs.Соодветна големина : големината на безбедноста на мрежата е 9.8 метри во должина и 3.2 метри во висина, што е доволно за да се приспособат на повеќето огради, скалило огради, балкони, тераси и така натаму; може да се комбинираат нето подолго должина, или пати да се вклопи во вашиот оградата; мрежа е 45 мм x 45 мм, мека и да видиме-преку, може да го зголеми видливоста на мрежа; Тоа е лесно се интегрира со вашата домашна декорација.Широко се применува : нашата безбедност скалило оградата нето се опремени со доволно монтажни кабел врски, па лесно може да се поправи на нето-на оградата, балкон или скалило оградата; Тоа е исто така погоден за различни средини како што се во затворени простории, скали, јасли, ходници и повеќе.Лесен за инсталација : на стигнале скалило портата е флексибилен за да го инсталирате, вие само треба да се користат јажиња или врски да се поправи безбедност нето цврсто и уредно на оградата; должината може да се прилагоди од страна на сечење и виткање, па може да се намали екстра патентите и јажиња по јазли за да се спречи конфузија и намалување на-оф.Безбеден и сигурен : безбедноста пребивање за деца е различна од други огради направени од кршливи материјали, неговата мрежа се направени од квалитетен материјал, кој е отпорен на влечење и нагон за чешање на окото, не е лесно да се деформира и кавгата, погодни за долготрајна употреба; Забелешка : оваа мрежа железнички нето-не е погоден за поддршка на тежина на возрасен.Лесно за чување : мрежа banister guard е удобно, мека, количка, и не заземаат многу простор.Уште поважно, тоа може да се примени за долго време, windproof и водоотпорен, тоа може да се примени за внатрешна и надворешна деца' креветчето, скали, коридор, дек, балкон да се задржи дете безбедност, играчка безбедност и безбедноста на домашно милениче.Се соберат на намалувањето играчки : Кога бебето е пуштен, тој или таа ќе се понекогаш се откажат играчки преку оградата.Ова бебе безбедност оградата guard може да помогне да се соберат на намалувањето играчки и заштеди време да ги подигнете.Карактеристики : Материјал : ткаенина Боја : бела Големина : како што е прикажано на слики Пакетот вклучува : 1 x Banister guard 20 x Пластични кабел врски Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Не користите како безбедност на вратата.

Избор на купувачот..