• Ново
EASTCHEM Магнезиум Сулфат Heptahydrate, Пропустливи Сол, за Ѓубриво/Бања Сол (500g/17.6 Унца)
zoom_in

EASTCHEM Магнезиум Сулфат Heptahydrate, Пропустливи Сол, за Ѓубриво/Бања Сол (500g/17.6 Унца)

DEN 2268.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Синоними:Горчлив сол; Epsom сол.CAS NO. : 10034-99-8. WF : Mg SO4·7 H2 O.WM : 246.67. Изглед : Безбоен tetragonal columnar кристали или гранули кристали.Спецификација : Хемиски Назив : Магнезиум Сулфат Heptahydrate Synonyms:Горчлив сол; Epsom сол Одделение : ARContent : ≥99.0%Изглед : Безбоен tetragonal columnar кристали или гранули crystals Magnesium сулфат heptahydrate е без мирис и има кул, солено и горчливо вкус.Лесно растворливи во вода и глицерин, во воден раствор е неутрален и малку растворлив во етанол.Тоа е распаднат со топлина и постепено ги отстранува кристал вода и станува anhydrous магнезиум сулфат.Апликацијата:1. Магнезиум сулфат Во земјоделството и градинарството, магнезиум сулфат се користи за подобрување на магнезиум-дефицитарни на почвата (магнезиум е основниот елемент на хлорофил молекула), и е обично се користи за potted растенија или култури со магнезиум дефицит, како домати, компири, рози, итн.Предноста на магнезиум сулфат преку други ѓубрива е неговата повисока solubility.2. Магнезиум сулфат може да се користи како бања сол.3. Магнезиум сулфат се користат во индустриите како што се кожни одлуки, ѓубрива, хартија одлуки, порцелан, печатарски бои, олово-киселина за батерии и други индустрии, како минерална вода адитиви.4. Градежни материјали : Магнезиум сулфат може да реагираат со светло изгорени во прав за да се формира магнезиум oxysulfide цемент по се растворени во вода.

Избор на купувачот..