• Ново
Волуметриски Колба, 500ml - Класа B, ASTM - Snap Капаче - Сина Дипломирањето Марка, Толеранција од ±0.400 ml - Eisco Лаборатории
zoom_in

Волуметриски Колба, 500ml - Класа B, ASTM - Snap Капаче - Сина Дипломирањето Марка, Толеранција од ±0.400 ml - Eisco Лаборатории

DEN 1209.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

500ml капацитет волуметриски колба направен од висок квалитет, тешки 3.3 borosilicate стакло.Опремени со кадар капа.Сина дипломирањето марка на 500ml.Class Б. на Толеранција од ±0.600 ml.Како по ASTM-E288. Стои 10.5" високи, 4.5" висока во најширока точка. 500ml капацитет волуметриски колба направен од висок квалитет, тешки 3.3 borosilicate стакло.Опремени со кадар cap.Class Б. на Толеранција од ±0.600 ml.Како по ASTM-E288. Сина дипломирањето марка во 500ml.Стои 10.5" високи, 4.5" ширина во најширока точка.Eisco Лаборатории Borosilicate стакло, ги има следниве топлина tolerances : Вид Точка -515°C Annealing Точка 565°C Омекнување Точка 820°C.

Избор на купувачот..