• Ново
Рептил Греење Светилка, УВА UVB широк Спектар Сонцето Кварц Светилка Топлина Светилки Сијалица за Водоземци Змија Гуштер Рептил(25W)
zoom_in

Рептил Греење Светилка, УВА UVB широк Спектар Сонцето Кварц Светилка Топлина Светилки Сијалица за Водоземци Змија Гуштер Рептил(25W)

DEN 184.56

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ВИСОК КВАЛИТЕТ : Изработени од високо квалитетен материјал, кој е добар за греење ефект и висока температура отпор.Содржи UVA и UVB да се промовира апсорпција на витамини и калциум, што е добро за влекачи.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Тоа може да навлезат животинско мускулите, подобрување на апетитот, ја играат улогата на сончева светлина, и заштита на здравствена заштита на животните.Висока термичка ефикасност, долг животен век.Спречи метаболна болест на коските и промовирање на репродукција.ГОЛЕМИНА : Светилки База : E27. Факултативна Тип : 25 W, 50 W, 75 W.Напон : 110-120 V.Висина : Околу. 5.5 cm / 2.2 инч.Дијаметар : Прибл. 5.0 cm / 2.0 инч.СОВРШЕН ИЗВОР на ТОПЛИНА : Совршен 24 часа извор на топлина за различни влекачи и amphibians, вклучувајќи желки, гуштери, змии, жаби и др.Имајте влекачи топло во ладно сезона, да се избегне добивање на болни и помагаат да расте.Answer : ___________________________ NOTE : Оваа крушка површината температурата е многу висока кога се работи, ве молиме не користете го во вашата рака за тестирање на температурата, исто така, ве молиме да го прилагодите растојанието помеѓу топлина светилка и домашни миленици.Спецификација : Предмет Тип : Рептил Греење Lamp Material : Quartz Color : White Lamp База : E27 Optional Тип : 25 W, 50 W, 75 WVoltage : 110-120 VHeight : Прибл. 5.5 cm / 2.2 inch Diameter : Прибл. 5.0 cm / 2.0 inch Package Тежина : Околу. 53.8 g Package Листа : 1 * Рептил Греење Lamp Note : 1. Површинската температура на производот е премногу висока и тоа е потребно да се прилагоди на соодветно растојание.2. Ве молиме овозможи 0~1 инчен грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.3. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Item Type:
Reptile Heating Lamp
Material:
Quartz
Color:
White
Lamp Base:
E27
Optional Type:
25W, 50W, 75W
Voltage:
110-120V
Height:
Approx. 5.5cm / 2.2inch
Diameter:
Approx. 5.0cm / 2.0inch
Package Weight:
Approx. 53.8g
Package List:
1 * Reptile Heating Lamp :
1. The surface temperature of product is too high and it is necessary to adjust the appropriate distance. :
2. Please allow 0~1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
3. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Избор на купувачот..