• Ново
CHEINAUTO R134A Цела Мерач Сет, AC Надополнување на Комплет Цела Дијагностички Мерач Одговара R134A, R22, R410 Ладилни со 5Ft Полнење Црева за Дома Автомобил Ладење Полнење Услуга(5
zoom_in

CHEINAUTO R134A Цела Мерач Сет, AC Надополнување на Комплет Цела Дијагностички Мерач Одговара R134A, R22, R410 Ладилни со 5Ft Полнење

DEN 767.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Климатизација Мерач Поставите】Нашите AC дијагностички цела мерач собата е совршен за AC Фреон полнење, евакуација/вакуум, дијагностички провери и обновување на работа.Одлично за вашите домашни гаража или механичар продавница.Компатибилен со R134 A, R410, R22 refrigerants.Дури и ако не сте професионален авто мајсторот, можете исто така да независно дијагноза, поправка на вашиот автомобил AC, само следете ги инструкциите. 【Пред Стакло Дизајн】пред стакло дизајн ќе ви помогне да проверите тече течност ладилни кога полнењето на ладилни.Низок притисок мерач опсег : 0-500 Psi (-1~35 Bar), висок притисок мерач опсег : 0-800 Psi (-1~55 Bar), тоа ќе ви помогне да добиете точни читања во кратко време.Екстра големо и обоени бира со целзиусови степени степен единица ги исполнува потребите на корисниците. 【3 Обоени Код Црева】Вклучува 5 Ft(1.5 М) доволно долго 3 боја полнење црева, задебелување црево тело со прецизна вентил core depressor и 45 степен наведнуваат на едниот крај за лесен пристап.Црево оценет 500 Psi макс. работен притисок и 2500 Psi пукна притисок.Пред користење, ве молиме да се поврзете на сина црево за низок притисок конектор, црвена црево за висок притисок конектор и жолта цревото за полнење/ослободување на приклучок. 【Трајни Структура】Направени од цврст месинг, алуминиумски, ПВЦ и издржлива пластика да се соочи со тешки употреба и случајно капки - идеални за професионални авто механика.Вклучува детални делови дијаграм и чекор по чекор инструкции за DIY почетници. 【Добро дизајнирани за Автомобили】Новиот дизајн на цела мерач пополнување и вакуум порта ефикасно да го спречува магла или истекување на ладилни може.Лесно да работат и да ја инсталирате, силна запечатување за издржливост и безбедност-r134a цела мерач сет.Пакување листа : .R134a ладилни двојно движење метар * 1pc. 5 Ft црвено експлозија доказ флуор додавање на цревото * 1pc. 5 Ft сина црвена експлозија доказ флуор додавање на цревото * 1pc. 5 Ft жолта црвена експлозија доказ флуор додавање на цревото * 1pc.

Избор на купувачот..