• Ново
PowMr 10A Соларни Задолжен Контролор 12V 24V Соларен Контролер со USB Конекција, LCD заднинско Осветлување Погоден за Motorhomes
zoom_in

PowMr 10A Соларни Задолжен Контролор 12V 24V Соларен Контролер со USB Конекција, LCD заднинско Осветлување Погоден за Motorhomes

DEN 263.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

10 A соларни задолжен контролор 12 V 24 V батеријата автоматски детектира; Номинална на полнење и празнење тековната 10 A; USB излез 5 V / 2 A max.Прилагодливи полнење и празнење параметри, избор на работните модови, Изградена-во моќ-исклучување мемориска функција,4-фаза PWM полнење контрола. 10 A соларен контролер 12 V 24 V со мултифункционални LCD дисплеј, динамичен изглед на оперативни параметри, лесно читање и прилагодување на параметри.Dual MOSFET за обратна тековната заштита, ниска топлина; Краток спој заштита, отворено коло заштита, overcharge заштита, поголема безбедност за домашна и комерцијална употреба.Лесен за инсталација и пуштање во работа; позадинско осветлување на LCD екранот. 4-Фаза на полнење(Зголемете, ABS, Изедначување,Float),и опремен со индустриска одделение STM 8 микропроцесори да се продолжи вашиот батеријата циклус.Dual USB, може да им даде на вашиот електронски производ max 5 V од 2,5 A. Овој соларен контролер светлото на екранот PV/Батерија/Оптоварување на полнење и празнење параметар.како четвртата слика, прилагодлива Варијабилна напон/LVD/LVR/Тајмер според потребите со power-off-меморија функција.Оваа соларна задолжен контролор одговара за Олово-киселина батерии(ОТВОРИ,AGM,ГЕЛ) со mutiple оптоварување тајмер.Оптоварување треба да биде ВАШИНГТОН.За заштита на животниот век на батеријата, откако напон на батеријата падне под 8 V, на соларен контролер ќе се исклучи автоматски.Осум PWM задолжен контролор за Заштита : исклучете меморија /Dual MOSFET Обратна тековни /текот на топлина /Под-напон на испуштање /краток спој /open-коло / над-оптоварување /над-полнење заштита.повеќе безбедно за дома, индустриски,комерцијални и сл.За Z10 10 A соларен контролер, Max Voc : 24 V (12 V), 48 V (24 V); Max Моќност : 120 W (12 V), 240 W (24 V).За Z20 20 A соларен контролер, Max Voc : 24 V (12 V), 48 V (24 V); Max Моќност : 240 W (12 V), 480 W (24 V).За Z30 30 A соларен контролер, Max Voc : 24 V (12 V), 48 V (24 V); Max Моќ : 360 W (12 V), 720 W (24 V). 1.Поврзете се со цел : 1. Батеријата ->2.Соларни панели -> 3.DC load. 2, Исклучување со цел : 1. DC load ->2. Соларни панели -> 3. Батеријата. 3.Батеријата кабелот треба да биде краток, што е можно за да се минимизира загубата. 4.Кога инсталација за првпат, поставете ја батеријата тип според видот на батеријата и осигурете се дека батеријата е доволно напон, така што на контролорот може да се препознае точниот батерија тип. 5.Цената регулаторот е само погодна за регулирање на соларни модули.Никогаш не поврзувајте друг полнење извор на полнење регулаторот. 6.светлината контролна функција е контролирана од страна на соларен панел,употребата на светлината контрола.функцијата мора да пристапите на соларен панел,инаку светлината имал никаков ефект.

Избор на купувачот..