• Ново
PWM Соларни Задолжен Контролор 12V 24V Автоматско 20, Бела, Сина
zoom_in

PWM Соларни Задолжен Контролор 12V 24V Автоматско 20, Бела, Сина

DEN 239.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Модулот исто така има вграден Сензор на Температура за да се обезбеди оптимална на животниот век на батеријата преку регулирање на Volts и Amperage да биде испратена на батеријата.Овие единици се, исто така, СЕ во Согласност и ISO 9001 Заверена да се осигура дека вие сте добивање на најдобриот производ. 12v 24v Авто 20 A PWM Соларни Задолжен Контролор на Оваа Сончев Задолжен Контролор е критична компонента во секој сончев апликација како тоа ви дава способност да се регулира енергија заробен од вашите соларни панели и да се обезбеди правилна и оптимално напон и засилувачи потребни за двете батерии и/или трчање многу од вашите панели.Дизајниран со сигурен LCD Дисплеј и Филипс Главата на Завртката Терминали за лесно статусот на системот и интуитивен поврзување на вашиот Соларни Панели и Батеријата на избор.На PWM на овој соларен контролер дава 3 фаза полнење, а исто така спречување на батеријата од преполнувањето.

Избор на купувачот..