• Ново
GG Гранд Општи 76191 Мали Низок Профил Spyder Килибар/Заоблачено LED Маркер Светлина со Хром Рамки
zoom_in

GG Гранд Општи 76191 Мали Низок Профил Spyder Килибар/Заоблачено LED Маркер Светлина со Хром Рамки

DEN 359.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

DOT (Department of Транспорт) согласност за улица правни осветлување; ги исполнува или го надминува ТОЧКА и/или SAE стандарди. 7 светла Led диоди со Spyder дизајн за супериорен светлина дистрибуција.Големо влијание поликарбонат леќа, домување и Spyder рефлектор се затворени за да се спречи штета од влага и корозија, доаѓа со Snap-На хром рамки.Жица врска : hardwired со две 0.18 куршум приклучоци, бара 1/2" кол.дупка и 2 монтажа завртка дупки. 12 volts, ниска ampere подготвени, се продава во секоја од нив.Големиот Општ е премиум квалитет Spyder LED светла се одличен избор да се облекуваат вашиот возење со светла Led диоди.Секој поединец диоди има тркалезна пајажина рефлектор дизајн давање на светлина висока-крај сопствен изглед и супериорен светлина дистрибуција.Led диодите се посветли и имаат пониски amperage привлече што е можно за да додадете повеќе осветлување без надградба на вашиот полнење систем.Оваа мала, ниска профил килибар 7 LED светло доаѓа со snap-на хром пластични рамки давајќи им на вашите вози обичај, и надгради изглед.Светлината е популарен избор што се користи за ознака/царинење функции и е hardwired со две 0.180 куршум приклучоци.

Избор на купувачот..