• Ново
Oottati Мала Симпатична Привремени Тетоважи Налепници Шарена змија (2 Листови)
zoom_in

Oottati Мала Симпатична Привремени Тетоважи Налепници Шарена змија (2 Листови)

DEN 167.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Секој Лист Големина : 60mm x 105mm (2.36" x 4.13").Нашите тетоважи има помине НИ ASTM, ЕУ EN71 MSDS ROHS SVHC и 6 P тестирање.Не штети на кожата.Секој еден може да го користи.Совршена идеја и голема партија додаток за сите.Можете да заштедите драгоцено време со брз и лесен привремени тетоважи, и да се избегне долготраен процес на сушење или грижата на вистинска тетоважа!.Пакетот вклучува : 2 исто тетоважи.Материјал лепак и мастило безбедно и во добар квалитет; Моделот дизајниран од страна на голема Тетоважа Уметник.Бојата Светла и Вистински Супер Како вистинска Тетоважа.Вода доказ,Пот доказ , Рака sanitizer и Бања лосион на располагање, Но ако се мијат премногу боја ќе исчезнат.Многу добар Избор како привремена тетоважа на телото шминка, и исто така таа може да ги покрие лузна на телото.Имајќи време на привремена Тетоважа налепници.Како на кожата на Метаболизмот предизвика мрсна материја ќе доведе до исчезнува од привремена тетоважа, моделот на траен време се разликуваат со позицијата на што се држи.генерално држи на прстот тоа ќе трае 1-2days.Ако се држи на рачниот Зглоб и Вратот на тетоважа ќе трае 2-3 дневна.Ако се лепи на половината, грбот ,нога и рака тоа ќе трае 3-4days.Ако лепење на Глуждот тоа може да трае од 5-7days.Answer : ___________________________ Note : Откако ќе се Држи,ве молиме да не ја мијат во два часа.Како да го користите : 1.Миење на положбата на телото сакате да се држиме оваа привремена тетоважа. 2.Откривањето на лента на оваа привремена тетоважа. 3.Стави ја страната на етикетата со моделот на вашата кожа. 4.Користење на мокра крпа или нешто влажни да притиснете на налепница. 5.Може да ги најдеш на етикетата за да видите дали моделот е целосно се држи на вашето тело, ако не и повторете го чекор 4. 6.Откривањето на него, а заврши тетоважа.

Избор на купувачот..