• Ново
Lubriplate L0887-062 55 Gal Тапан, Минерални Опрема Масло - 60°F до 340°F, 1730 SUS Вискозност на 100°С, 12 SUS Вискозност на 210°F, ISO 320
zoom_in

Lubriplate L0887-062 55 Gal Тапан, Минерални Опрема Масло - 60°F до 340°F, 1730 SUS Вискозност на 100°С, 12 SUS Вискозност на 210°F,

DEN 403.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Тип На Производ : Лепила И Пломби.Пакет Димензии : 24.0" L X24.0" W X48.0" Х. Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 500.0 Lbs.На LUBRIPLATE FMO-AW Серија на Лубриканти беше развиен со цел да се задоволат постојано зголемување на барањата на притисок, брзина и температура кои се поставени на модерната машинерија за храна.Овие премиум храна машини лубриканти се целосно формулиран со не-токсични, USP бела минерални масла и се засилени со анти-oxidants, корозија-инхибитори, анти-носат агенти и пена suppressants.На NSF International има регистрирано нив како H-1 мазива, покривање случајни контакт со храната.Како такви, тие се прифатливи како лубриканти и анти- ' рѓа филмови на опрема и машини делови се користат во места каде што има изложување на јастиви производи.Овие масла се сите цинк-слободни.На LUBRIPLATE FMO-AW Серија на лубриканти, се со висока вискозност индекс, висока анилин точка масла, што ги прави идеални за хидраулика, синџири, менувачи, воздушна линија lubricators и општи подмачкување.Спецификации Течност Тип минерални ISO Grade320 Храна Одделение - NSF H1 Да SAE Број 60.

Избор на купувачот..