• Ново
Heitune 1Pcs LFR50/5-4B Челик У Тип Ритам Песна Водич Ролери Имајќи за Индустриски Линеарно Движење
zoom_in

Heitune 1Pcs LFR50/5-4B Челик У Тип Ритам Песна Водич Ролери Имајќи за Индустриски Линеарно Движење

DEN 108.48

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Таа има непречено функционирање, ниски бучава и висок работи брзина.Водење отпор е мал, така што таа има долг животен век.Контактот помеѓу ролери и водич железнички е две 60-степен контакт, и има добар јавите перформанси.Внатрешната структура дизајн на двоен ред аголна контакт топката лого и задебелена надворешниот прстен го прават ролери имаат повисоки носивоста.Тоа е направен од високо квалитетни нерѓосувачки имајќи челик, топлина третираат и точноста земјата. 1. Таа има непречено функционирање, ниски бучава и висок работи брзина.2. Контактот помеѓу ролери и водич железнички е две 60-степен контакт, и има добар contactingperformance.3. Водење отпор е мал, така што таа има долг животен life4. Внатрешната структура дизајн на двоен ред аголна контакт топката лого и задебелена надворешниот прстен го прават ролери имаат повисоки носивоста.5. Тоа е направен од високо квалитетни нерѓосувачки имајќи челик, топлина третираат и accuracyground.

Condition:
100% Brand New
Model:
LFR50/5-4B
Material:
Stainless Bearing Steel AISI440(9Cr18)
Inner Diameter:
Approx. 5mm / 0.2in
Outer Diameter:
Approx. 17mm / 0.7in
Thickness:
Approx.8mm / 0.3in
Package List:
1 * Groove Track Roller Bearing :

Избор на купувачот..