• Ново
LARVI ЖИТО I2C 0.91 инчен 128x32 OLED LCD Дисплеј Модул 3.3 V 5V за Arduino СЛИК
zoom_in

LARVI ЖИТО I2C 0.91 инчен 128x32 OLED LCD Дисплеј Модул 3.3 V 5V за Arduino СЛИК

DEN 233.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

✦ OLED дисплеј, нема потреба светлото, само-осветлување на екранот перформанси е подобро отколку традиционалните LCD дисплеј, исто така, пониска потрошувачка. ✦ Големина : 0.91 инчен OLED. ✦ Возачот IC : SSD1306. ✦ ЖИТО интерфејс. ✦ Резолуција : 128 x 32. Функција : OLED дисплеј, нема потреба светлото, само-осветлување на екранот перформанси е подобро отколку традиционалните LCD дисплеј, исто така, пониска потрошувачка.Возачот IC : SSD1306 Size : 0.91 инчен OLEDResolution : 128 x 32 IIC interface Display Боја : white Pin GND : Моќ Ground VCC : Моќ + (DC 3.3 ~5v) SCL : clock (Часовник) Line SDA : Податоци Line Included : 1 x ЖИТО I2 C 0.91"128x32 OLED LCD Дисплеј Модул.

Избор на купувачот..