• Ново
OraBrite® Природна Breez™ Бамбус четкичка за Заби за Деца 72ct.
zoom_in

OraBrite® Природна Breez™ Бамбус четкичка за Заби за Деца 72ct.

DEN 1102.32

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Бамбус четкичка за Заби за Деца со Мека, рециклираат најлон-6 влакната.Врз основа на традиционалните компактен стилови кои стоматолозите сакаат.Еко-пријателски бамбус четка за заби.Compostable и biodegradable 5.25" долго Moso бамбус се справи.Поединечно завиткани со рециклираат камен хартија мало пакување.Во потрага за да се префрлите на природни стоматолошки производи за деца?Овој стан трим бамбус четка за заби може да се направи префрлување лесно, без да се влијае врз вашиот буџет.Произведени од Moso бамбус со мека, најлон-6 влакната, оваа четка е земјата пријателска алтернатива за традиционалните четки за заби.

Избор на купувачот..