• Ново
Види Вашиот Чекор Кат Decals Налепници 6x24 Инчен Предупредување Налепница селотејп Анти Лизга Абразивни Ленти за работното место Безбедност Влажни Кат Претпазливост
zoom_in

Види Вашиот Чекор Кат Decals Налепници 6x24 Инчен Предупредување Налепница селотејп Анти Лизга Абразивни Ленти за работното место

DEN 657.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Впечатлив дизајн : налепница лента во жолта боја со црни ленти е лесно да се добие на луѓето внимание, печатени зборови "види вашиот чекор" секогаш ќе ве потсетам да одиме внимателно и безбедноста на прво место.Правото големина : ова предупредување налепница е во 6 x 24 инчи/ 15 x 60 cm (LW), нормална големина и доволно големи за да биде забележана, можат да се применат на повеќето глатки и рамни површини.Абразија отпорен материјал : направен од ПВЦ, на селотејп карактеристики водоотпорен, отпорност на абење, и добра стабилност; ве Молиме проверете дали површината ќе пејст на е сува и чиста пред да аплицираат за тоа, притиснете го цврсто за да се избегне упадот на вода и прашина во внатрешни работи.Апликации : се примени за да се скалите, платформи, покрена прагови, утовар доковите, и рампи за да го привлечат вниманието, или употреба на влажни лизгава подови како привремен чувар за да се избегне лизгање и да падне несреќи, одговара за индустриски паркови, трговски центри или други потенцијални опасни подрачја.Пакет : доаѓаат со 2 парчиња се види вашиот чекор налепница лента, ве молиме периодично врши увид за подобро користење и да го замени тоа во време, ако е потребно.Топло белешки : .Голема количина на нога сообраќај може да предизвика степен на абење, ве молиме проверете редовно и да го замени во времето.Таму може да постои мала големина грешки поради прирачник за мерење, ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид дека.

Избор на купувачот..