• Ново
TYLife Жолта Рефлексивни Лента, 2In x 32Ft Индустриски Означување Рефлектор Лента, Безбедност Опасност Претпазливост Одраз Лента Само Лепило Предупредување Лента за Воз?
zoom_in

TYLife Жолта Рефлексивни Лента, 2In x 32Ft Индустриски Означување Рефлектор Лента, Безбедност Опасност Претпазливост Одраз Лента

DEN 143.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Големина : 2 во широк x 32ft должина, Рефлективна бела Лента со висок интензитет рефлексивни призми кои се изврши совршено давање на возачите и другите учесници во сообраќајот доволно предупредување во текот на ноќта.Лесно да се применат за да се мазни површини во паркинг гаражи, магацини, огради, guard шини, и сите други места каде внимание е потребно.Дополнителни Одраз и Видливост : Саќе & Prismatic Шема дизајн лента, висока видливост бели бои со рефлексивни листови на осигура мисловните безбедност лента рефлектираат светлината подобро во темница.Времето-Отпор : Ова рефлексивни снимката е направена на се направени од водоотпорен ПВЦ материјал со комерцијални одделение лепило,водоотпорен рефлексивни безбедност налепница Отпорен на Нечистотии, Маснотии, Дожд и Сонце-исчезнува.Одлична времето-отпорни и водоотпорен за долгорочната задржете дури и во harshest елементи.Погодна за отворен.Висока Јачина Лепило : Ова рефлексивни лента може да му одолее на нечистотија, маст, валкано, дожд и сонце-бледнее и се држи одлично дури и во влажни ладно снежните времето.Индустриска Сила Лепило, издржи екстремни температури и нема да го оштети елементите, Може да се залепи на било која површина, метал, дрво, пластика и најлон.Повеќето луѓе го користат тоа за ѕидови, столбови, знаци, поштенски сандачиња, моќ/електрични столбови, или било која апликација која бара светла за безбедност на мисловните лента.Широка Употреба : безбедноста рефлексивни лента е одлична за приколки и друга земјоделска опрема, Campers, Чамци, облека, шлем, автомобили, велосипеди, мотоцикли и поштенски сандачиња. (Ве молиме, проверете дали површината каде што сакате да се применува снимката е сува и чиста).Ако имате било какви прашања по купувањето, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил.Се обезбеди на површината се чисти и се изедначи.Отстранете го задниот на налепницата од хартија.Усогласување на налепницата на бараната позиција, нежно ставете го од една на друга страна.Се применуваат притисок рамномерно да се направи тоа да се држи цврсто.Оваа рефлексивни лента игра предупредување и потсетник улога, главно за паркинг места.Но, тоа е, исто така, се препорачува за автомобили, обновување камиони, велосипеди, гејтс, безбедност столбови, сообраќајни конуси, чамци, bollards, camper комбиња, поштенски сандачиња и шлемови и нешто друго што треба да биде добро-слепи во текот на ноќта.Затоа, овој филм може јасно да се наведат контури на автомобил на телото, помагајќи да се идентификуваат возило тип, големина, и се избегнат несреќи.Со други зборови, тоа може да се примени без оглед на објектот што сакате видел во текот на ноќта. -Времето е отпорен на површината им овозможува на лепило да остане силен, дури и под поројниот дожд. -Рефлективна површина нема да исчезнат, дури и под постојана изложеност на сонце или на различни временски услови. -Лесен за инсталирање, се држи и кора од надвор, ако е потребно. -Долго-траен лепило и времето-отпорни лента ќе се обезбеди многу години на безбедноста на патот.Луѓето секогаш се вози во текот на ноќта На камионот и на приколката возачот, Всушност, тоа може да се користи не само за автомобил Можете исто така да ја користите во вашата куќа да се направи вашиот скалите изгледа посигурно Кога се покажат во текот на ноќта, тоа исто така може да дојде во рака.Рефлексивни Лента ќе се држи на мазната и текстура површини, како што се метални и алуминиум, пластика и други површини.

Избор на купувачот..