• Ново
Аура Cacia Јасмин Апсолутна во Маслото од Јојоба | GC/MS Тестирани за Чистота | 15ml (0.5 fl. мл.)
zoom_in

Аура Cacia Јасмин Апсолутна во Маслото од Јојоба | GC/MS Тестирани за Чистота | 15ml (0.5 fl. мл.)

DEN 378.24

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ЈАСМИН АПСОЛУТНА - Јасмин (Jasminum officinale) етерично масло, има трајни, романтични арома која е и благотворно и uplifting.Пред-помеша со јојоба, јасмин апсолутно е подготвен да се користи право од шише.МОЌЕН И АРОМАТИЧНИ - Аура Cacia Јасмин Апсолутно е произведен преку растворувач за екстракција процес поради нестабилност на оваа деликатна и вредни цвет.Ние екстракт од масло од јасмин цвеќиња обично се берат во Индија, каде јасмин растенија блум, сигурно и конзистентно.Се сметаат за свети во Индија, јасмин цвеќиња се бели, расте на качување виновата лоза и само блум во текот на ноќта.Цвеќињата се рака-добиен во текот на ноќта за да го фати својот целосен флорални потенција.Тоа му треба одговорен однос НАПРАВИ - Аура Cacia Јасмин Апсолутна во Јојоба не се тестирани на животни, и не содржи синтетички бои и мириси.Аура Cacia Етерични Масла и нега на кожата масла се целосно paraben и нафтени слободни.ЧИСТОТА ТЕСТИРАЊЕ - Гасна хроматографија mass spectrometry (GC/MS) тестирање е примарен начин за да се обезбеди етерично масло е неизменет, вистински ботанички.Сите Аура Cacia етерични масла се GC/MS тестирани.ЗА НАС - Аура Cacia беше основана 38 години за чиста етерични масла и вистински ароматерапијата бенефиции.Ние партнер со добавувачите да се извор на високо квалитетни растенија и ригорозно тестирање секоја серија да се обезбеди чистота.Ние тогаш се обезбеди премиум производи со потрошувачите во безбедноста во првите редови.И најважно, Аура Cacia е дел од член сопственост co-op ги става луѓето и планетата во пресрет на профит.Мирис : Јасмин | Големина : 0.5 Fl Мл (Пакување од 1).

Избор на купувачот..