• Ново
WATERWICH 30 Ред AN10-10AN Масло Кулер за Полнење Универзален Мотор Менувач
zoom_in

WATERWICH 30 Ред AN10-10AN Масло Кулер за Полнење Универзален Мотор Менувач

DEN 2616.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1.Оваа 10 AN 30 Ред Црна Универзален мотор Масло кулер,Изградена на Премиум Материјал Алуминиум ,Доаѓа со 1pc 16row наредени-плоча масло кулер, 2 парчиња 10 AN женски 6 AN машки адаптери, 2 парчиња 10 AN женски 8 AN машки адаптери. 2 парчиња AN10 плетенка масло/гориво линии (Должини : 3.94 FT/1.2 M, 3.28 FT/1.0 M), 1 Pc 3/4 монтажа орев адаптер, 1 Pc M20*1.5 монтажа орев адаптер, 1 Pc на филтерот за масло сендвич адаптер, 1 Pc на гориво црево Стегач,1 Pc M18 монтажа орев адаптер, 1 Pc M22 монтажа орев адаптер. 2.Директна замена,Лесна инсталација,Наменета за возила со ограничен простор,погоден за тесен простор и да ги задоволи повеќе редови во исто време.Тоа е обично се препорачува да се качи во локација што се добива значителен износ на струење,Изберете разумен место да се инсталира за максимална ефикасност,ве молиме бидете сигурни дека големината пред да купите. 3.Универзал за излади моторното масло, пренос, и задните-заработувачката.,Поголемиот дел од пренос проблеми се предизвикани од пренос прегревање.Топлина убива автоматско преноси, намалување на животниот век, 30 ред масло кулер во основа сака радијатор да се олади вашиот моторното масло. 4.Имајте на нафта ниска температура за да се спречи оштетување, Помага за Намалување Coolant Температура и се Протега на Моторот Живот.Додавање на надворешни пренос кулер за вашето возило е најефикасен начин да се спречи прегревање и помогне на пренос работат ефикасно. 5.Оваа 30row наредени-плоча 10an масло ладилникот може да го спречува топлина поврзани со пренос неуспеси.Помага да се намали пренос течност температура и се протега живот на пренос и ја подобрува пренос перформанси.

Избор на купувачот..