• Ново
Салон Берберот Кејп Лист Есен Природата Печатени Коса за Сечење, Ртовите, Бричење Брада Лигавче за Дома Салон и Бербер
zoom_in

Салон Берберот Кејп Лист Есен Природата Печатени Коса за Сечење, Ртовите, Бричење Брада Лигавче за Дома Салон и Бербер

DEN 614.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

МАТЕРИЈАЛ : Нашата коса салон професионални shawl е направен од високо-квалитет полиестер, Ова губење на кејп се дише, издржлив, отпорен на вода и може да се ефикасни се задржи вашата облека суви и чисти.Тие се прилагодливи пластични прилепува кои се вклопуваат било вратот големина.ЕКСТРА ГОЛЕМИ БЕРБЕРОТ КЕЈПЦЕЛОСНА ПОКРИЕНОСТ : Мерење 65x55 инчи, оваа берберот кејп е доволно голем за да се обезбеди целосна покриеност.Двете возрасни и деца може да се користи.Нема повеќе да се грижи за коса бои, вода капе, шампон хаос и косата средување на целиот вашиот клиент?s облека.Ние?ve got ќе се опфатени.Овој салон кејп лежи рамно над вашето тело, и е доволно долго дури и за tallest таму.УДОБЕН и ЛЕСЕН за ЧИСТЕЊЕ : Добро миење ефект, лесно да се свитка и продавница.Оваа кејп е совршен за сечење, perming, боење, и стил.Тие се 100% водоотпорни, дамка, отпорни и машина перат.По употребата, ги фрли во машина за перење и нека го направи останатото.ПРИЛИКИ : Тоа е-мора да има ставка за секој barbershop.професионални салон кејп специјално дизајниран за Фризура, Боја на Косата, Перм, Нега, Употреба на Печени на Масло, стил на косата, фризерски за коса, боја, перм, салон за сечење, боење, салони за коса, barbers, косата стилисти, фризери, козметик, принцип козметичарите, шминка уметници, студио, перформанси, за домашна употреба, примена на козметички, чешла косата, бричење бради.Салонот кејп престилка може да понуди подобра покриеност над облека и чевли.ОБЕЗБЕДУВАЊЕ на КВАЛИТЕТ : Ние гарантираме за да се обезбеди најдобар квалитет фризура крпа, Бричење Брада Лигавче.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас!.КАРАКТЕРИСТИКИ Материјал : 190 T полиестер ткаенини+СТП (водоотпорен) Големина : 140 * 165cm/ 55* 65 инчи Боја : како на сликата покажа Функција : Погоден за козметички салони, берберот продавници, семејства, Бричење Брада, итн.Пакетот вклучува : 1 x Водоотпорен Коса за Сечење Капа, 2 x кука морон Тоа мие добро и е лесно да се свитка и продавница.На кејп е совршен за коса за сечење, perming,боја,стил.Тоа лесно се опфаќа секој клиент со неговата голема големина.Тоа вклучува пораби во јамка за да се откажам кејп кога не е во употреба,како и прилагодливи Кука и Јамка затворање кој одговара на различни necks.Тоа мие добро и е добредојден прилог за давање на фризури.Само тресете коса исклучување по користи.Меки и удобни.Прилагодливи вратот затворање дизајн се вклопува во necks на возрасните.Лесно да се чисти и суви брзо.Идеален за шампон, сечење и обликување.Погоден за салон или домашна употреба.Тоа ви овозможува да ја прилагодите на тај должина и чува косата надвор додека да се добива фризура.Упатство за употреба (бричат) : 1. Поправи прилагодливи деколте на вратот. 3. Прикачување на вшмукување чаша на огледало. 3. Започнете со прочешлување, така што сите на косата паѓа на престилка. 4. По завршувањето, олабави морон и истурете ја косата во лигавче во корпата за ѓубре.

Избор на купувачот..