• Ново
Mandala Занаети Антички Месинг Метал Книга Агли – Декоративни Книга Агол Заштитници Метал Работ Guard Капакот за Полнење за Scrapbooking Фото Албуми Менија Тетратки Папки 60 К?
zoom_in

Mandala Занаети Антички Месинг Метал Книга Агли – Декоративни Книга Агол Заштитници Метал Работ Guard Капакот за Полнење за Scrapbooking

DEN 383.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Метални делови за книги изработени од железо легури на метал; Трајни и здрав; Метални работ агол асортиман во широк дијапазон гроздобер или антички стилови; Светло-тежина; Корозија, дупка, и ' рѓа-отпорни; Олово-слободен железо агол заштитници.Метал агол заштитник опфаќа за DIY изработката; Метални книга агол опфаќа за книги; Метални работ заштитник опфаќа за менија; Бележник агол заштитници за списанија, брошури, лаптопи, или влошки; Гроздобер фото агли за албуми;.Метал книга агол заштитник за заштита на аглите од scuff или штета; Книга агол embellishments за прикривање ислужени агли.Метал книга и албум аглите компатибилен со хартија, кожа, стакло, или занает chipboards; Книга метални делови, лесно може да се засили со лепило или на еден пар на клешти; Фото монтажа аглите се лесно да се наведнуваат и да го прикачите.Книгата агол заштитници метал различни трговија на големо пакување; Прибл. 60 бронза декоративни агол guard заштитници во 4 големини и 13 различни стилови; 4-6 парчиња по стил; Декоративни метал агол чувари одговара за книги со дебелина од 1mm, 1.3 мм, 1.5 mm. 1.6 mm, 1.7 мм, 1.9 мм, и 2mm.Дали вашиот омилен hardcover книга имаат скршени агол?Дали сте во потрага за некои уникатни парчиња резервации аглите за да додадете личност во домашни списанија?Овој сет на метал книга аглите гроздобер стил заштитници е одговорот.Изработени од бронза-позлатен лим железо, овие железо агол заштитници се цврста, мазна, и snazzy за рендерирање убава маска дизајни.На декоративни метал агол чувари обезбеди стабилен задржете сепак, тие се уште се доволно флексибилен за да се манипулира, pry отворен, или менгеме затворени.Не само што се овие книга покрие агли, модерен и функционален но тие пар прекрасно со мноштво на материјали, од тенка хартија за да се дебели сокрие.За разлика од мебел работ опфаќа, овие метал агол книга заштитници се еден од ретките агол embellishments криви на грб и да ја поткрепи својата сила и да се осигурате дека вашиот материјали никогаш не се изгубат или да се врати назад.Без разлика дали тие се користат како книга метал работ агол заштитници, бележник фото агли, или гроздобер фото агли, овие декоративни метални делови служи како симпатична малку акценти за accentuating изгледот на било рачно изработени се покрие без да успеат.Од дизајнирање на гроздобер книга маска, прикривање преглед агли, или заштита на вашиот ѓубре весник од идните штета, овој сет на книгата покрива агол заштитници е совршен за многу намени.Со бројни дизајни и големини, за да изберете од, овој метал книга различни агли пак обезбедува неограничени опсег на видови на книгата-како објекти можете да ги покрие.Мали уште работен големината на овие метал весник аглите прави корисна малку книга одредби да се чува во чанти и подарок или накит, кутии.Со доволно снабдување на декоративни книга агли, ќе имаат доволно книга метални рабови на последните неколку проекти!.

Избор на купувачот..